Понад 40 млн гривень виділила обласна рада на соціальну підтримку учасників АТО/ООС на наступний рік

На сесії обласної ради внесли зміни до Комплексної програми соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО (ООС) та їхніх родин, бійців-добровольців, а також родин Героїв Небесної Сотні.

Обсяг коштів, які пропонують залучити на виконання Програми складає 40,1 млн гривень.

Програма реалізується через такі заходи:

• Виплата одноразової адресної допомоги родинам, родичі яких загинули під час проведення антитерористичної операції у розмірі 100 тис. грн;
  • Соціальна щомісячна виплата дітям військовослужбовців, добровольців, волонтерів, які загинули в АТО/ООС або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих на Сході та Героїв Небесної Сотні  розмірі 1,5 прожиткового мінімуму базового показника;
  • Виплата одноразової допомоги для/за встановлення пам’ятних знаків на могилах загиблих та померлих часників АТО/ООС ;
  • Щорічна виплата грошової допомоги  внутрішньо переміщеним особам з-поміж учасників АТО (ООС)  розмірі 8 тис. грн;
  • Щорічна виплата грошової допомоги бійцям-добровольцям АТО з нагоди Дня українського добровольця у розмірі 2 тис. грн;
  • Щорічна виплата грошової допомоги батькам та дружинам загиблих (померлих) часників АТО/ООС та Героїв Небесної Сотні з нагоди Дня Захисника України у розмірі 5 тис. грн;
  • Надання допомоги на реабілітацію осіб з інвалідністю війни I, II, III груп з числа осіб-учасників антитерористичної операції та Революції Гідності;
  • Виплату матеріальної допомоги для придбання житла на умовах співфінансування (до слова, в поточному році в межах Програми закупили 34 помешкання);

За інформацією директора департаменту соціального захисту Романа Андреса, на підтримку осіб з інвалідністю в Програмі передбачена також одноразова щорічна допомога учасникам війни на Сході України. Розмір виплат складає: I категорія – 25 тисяч гривень, II – 15 тисяч, III – 10 тисяч.

Крім цього, комплексні заходи Програми спрямовані на компенсацію вартості послуг з організації сімейного відпочинку поранених учасників АТО/ООС, Героїв Небесної Сотні; Відшкодування витрат, пов’язаних з наданням пільг на житлово-комунальні послуги, на послуги зв’язку родинам Героїв Небесної Сотні; доплату до пенсій батькам та дружинам Героїв Небесної Сотні; психологічну підтримку учасників війни на Сході та ін..

Також з 2022 року в межах Програми буде реалізуватись новий захід під назвою «Соціальна та професійна адаптація часників АТО/ООС». Захід спрямований на відновлення та вдосконалення професійних навичок і умінь учасників АТО/ООС, надання їм допомоги у зміцненні / відновленні родинних і суспільно корисних зв’язків, організації денної зайнятості та дозвілля.

Разом з цим, за рішенням сесії зміни внесли і до Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області. В обласному бюджеті передбачили 54 млн 506 тис. грн на 2022 рік.

Заходи, передбачені Програмою: виплата адресної грошової допомоги ветеранам УПА, вдовам (вдівцям) політв’язнів; відшкодування витрат на поховання учасників національно-визвольних змагань; одноразова допомога малозабезпеченим громадянам області, потерпілим унаслідок НС, сім’ям загиблих на Грибовицькому сміттєзвалищі; придбання житла для осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи (I категорія) на умовах співфінансування; фінансова підтримка громадським об’єднанням осіб з інвалідністю, ветеранів, жертв політичних репресій тощо.