Понад 440 млн грн – на фінансування фізичної культури

Видатки місцевих бюджетів області на фізичну культуру та спорт з року в рік зростають. За п’ять останніх років їх обсяг збільшився майже втричі й у поточному році досяг 446 млн гривень (в середньому по 180 грн на кожного мешканця області в рік). Про це інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА.

Кошти обласного бюджету в загальному обсязі витрат галузі перевищують 30%  (140 млн гривень). У бюджетах Львівської, Дрогобицької, Червоноградської, Стрийської, Новояворівської, Бориславської та Яворівської територіальних громад на фізичну культуру та спорт передбачено 208 млн грн або майже 47%. Інші 60 територіальних громад або 80 відсотків їх загальної кількості, де проживає більше половини населення області, планують спрямувати на галузь 98 млн грн, або лише 22% загального обсягу видатків галузі.

Як повідомляють у департаменті фінансів Львівської ОДА, мешканці Підберізцівської, Меденицької, Добросинсько-Магерівської, Журавненської, Поморянської та Хирівської територіальних громад не можуть безкоштовно скористатися послугами закладів фізичної культури, адже в бюджетах цих громад  не закладені кошти на фінансування цієї галузі.

«Як бачимо, спортивні ініціативи в селах, селищах і невеликих містах, зазвичай, фінансуються за залишковим принципом. Зазначимо, що місцевій владі необхідно більше уваги приділяти розвитку фізичної культури, адже часто це є одними з небагатьох доступних варіантів дозвілля в невеликих населених пунктах», – зазначив директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків.