Порядок та процедура надання статусу УБД громадянам України

НАГАДУЄМО: зміни до Постанови КМУ №413 врегульовують порядок та процедуру надання статусу УБД громадянам України, які стали на захист держави на початку повномасштабного вторгнення російської федерації, від лютого 2022 року.

Про це повідомили у Генштабі ЗСУ.

Так, умовою надання статусу УБД для військовослужбовців є виконання у складі військової частини (установи, закладу) бойових завдань.

Тим часом немає вимог щодо кількості днів перебування у зонах бойових дій.

Підтвердженням того, що військовослужбовець виконував бойові завдання, є витяги/копії з (за наявності хоча б одного з таких документів):

бойових донесень

журналів бойових дій (оперативних завдань, оперативної ситуації);

вахтових журналів,

польотних листів,

матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень, контузій, каліцтв.

Для отримання статусу УБД командири військових частин звертаються до комісії, утвореної державним органом, у підпорядкуванні якого перебуває військова частина.

Або ж військовослужбовці самостійно звертаються туди через територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

Як зазначає Мінветеранів, з собою слід мати один із документів, що підтверджують виконання бойових завдань, зазначених вище, та довідку про безпосередню участь у заходах із забезпечення оборони, форма якої затверджена тепер новим додатком до Постанови КМУ № 413.