Директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис розповів, що епідситуація на Львівщині стабілізувалася, проте враховуючи сприятливі погодні умови, збільшення активності населення, а також святковий період, що минув, цілком можливим є погіршення епідситуації.

«Так, ми фіксуємо спад захворюваності по всіх показниках. Але, попри позитивні цифри, маємо пам’ятати, що ми вже кілька разів фіксували покращення епідситуації, а заповненість ліжкової мережі раніше теж становила менше 35 %. Тому вкотре нагадуємо про необхідність дотримання обмежувальних заходів та обов’язкове використання засобів індивідуального захисту. Після послаблення карантинних обмежень ковід не зник з нашого життя», – зазначив Орест Чемерис.

Очільник профільного департаменту також розповів про стан реалізації проекту вакцинації населення в Моршині – 54% населення отримали першу дозу вакцини, а найближчим часом буде ввезена друга доза. Після цього зможуть оцінити, на скільки ефективним був такий експеримент, який реалізується за ініціативи керівництва міста Моршина при підтримці Міністерства охорони здоров’я.

«Маємо зрозуміти, що альтернатив вакцинації немає. Несприятливі події  після вакцинації фіксуються у 0,02% вакцинованих – це підвищення температури тіла протягом двох-трьох днів та незначні висипання», – наголосив Орест Чемерис.

Щодо вакцинації на Львівщині:

  • за останню добу провакциновано 592 особи;
  • станом на сьогодні в області провакциновано 61 671 особу;
  • на разі Львівщина знаходиться на третьому місці по темпах вакцинації в Україні після міста Києва (93 096) та Дніпропетровської області (70 920);
  • по Львівській області вакциною  «Covieshield»  провакциновано – 38 393 особи, «Astra Zeneca» – 17 230, «Coronavac» – 3720, «Pfizer» – 2328 осіб.