На виконання постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №572 «Про затвердження Змін до деяких постанов НКРЕКП», опубліковано річні тарифи на природний газ з 1 травня 2021 року по 30 квітня 2022 року за замовчуванням.

Так, постачальник ТОВ «Львівгаз збут» на своєму сайті оприлюднив річну ціну ресурсу, яка складає 7,99 грн/м3 з ПДВ без вартості розподілу (доставки). Аналогічна ціна діятиме і в рамках тарифу «Твій газ Місячний».

Разом з тим, ГК «Нафтогаз України» оприлюднила фіксований річний тариф на газ – 7,96 грн/м3 з ПДВ без вартості розподілу (доставки) та поки немає жодних інших пропозицій по тарифах.

 

Довідково:

Чи можна відмовитись від річного тарифу?

У разі якщо споживачеві не підходить запропонована постачальником річна ціна, споживач має право відмовитись від річного тарифу та сповістити про це діючого постачальника. Зробити це можна по-різному: надіслати листа на юридичну адресу постачальника, надіслати електронного листа, залишити заяву у мобільному застосунку постачальника або ж у інший спосіб, який передбачає ідентифікацію споживача.

Який тариф діятиме якщо відмовитись від річного?

Передбачається можливість змінювати річний продукт на будь-який інший, що буде пропонуватися постачальником (це можуть бути місячний тариф, квартальний тариф, або будь-який інший, який буде пропонувати постачальник).

Також варто зазначити, якщо абонент відмовиться від річного тарифу, але за деякий час захоче повернутися до нього, то постачальник має право (але не зобов’язаний) відмовити споживачеві у повторному приєднанні до такого тарифу.

У кого найдешевший газ? Де подивитись актуальні тарифи на газ?

На сервісі «Газотека» зібрані наявні пропозиції, тут можна переглянути усі ціни що пропонують постачальники в рамках річного тарифу. Для того, щоб знайти найвигіднішу, необхідно ввести Ваш поточний тариф або річний обсяг споживання, і Ви отримаєте перелік тарифів, які найбільш економічно вигідні протягом року.

Чи можна змінювати постачальника в період дії річного тарифу?

Річний тариф ніяк не впливає на право споживача змінювати постачальника природного газу. Якщо споживача не влаштовують вартість річної пропозиції, щомісячні тарифи, якість обслуговування чи інші чинники, він, як і раніше, може змінити постачальника.