Протягом останніх кількох десятиліть було впроваджено найкращі технічні досягнення, необхідні для створення кліматозберігаючих споруд. Тепер архітектори теж можуть керувати зміною клімату, проєктуючи найзеленіші, найздоровіші будівлі та прибудинкові території. Хоча задовго до прогресу в будівництві архітектори роками використовували природну енергію та місцеві ресурси.
Чудовим прикладом є переможець Прітцкерівської премії з архітектури — Гленн Меркатт (Glenn Murcutt) та його проєкти. Серед головних принципів, якими архітектор керувався в своїх роботах, — не використовувати більше технологій, ніж потрібно для досягнення комфортного та стійкого середовища для проживання. А застосування різноманітних матеріалів — від металу до дерева, скла, каменю, цегли та бетону — завжди повинно обиратись з урахуванням кількості енергії, необхідної для їхнього виробництва.
Наприклад, митець часто вдавався до рішення подвійної покрівлі, щоб відвести зайве тепло. Перш за все — це його Центр мистецтв «Ріверсдейл», будівництво якого було завершено у 2005 році на сільській ділянці поблизу Канберри, Австралія. Комплекс не потребує ні кондиціонування, ні обігріву, досягнення оптимальних температур відбувається шляхом регулювання вікон та стулок.
Також Гленн Меркатт спроектував будинок «Мегні», ще відомий як ферма Bingie. Цей дім було побудовано між 1982 і 1984 роками на південному узбережжі Нового Південного Уельсу, Австралія.
Утворюючи асиметричну V-подібну форму, дах будинку «Мегні» збирає дощову воду, яка переробляється для пиття та опалення. Гофрована металева обшивка та внутрішні цегляні стіни ізолюють будинок та економлять енергію. А довгий низький дах і великі вікна збирають природне сонячне світло. Згадуючи про це творіння Гленна Мерката, часто говорять, що його він збудував, щоб вловити північне світло.
Загалом, «зелене будівництво» сьогодні стало світовим трендом. Свідченням цього може слугувати рейтингова система LEEDTM (лідерство в галузі енергетики та екологічного дизайну), котра відзначена як досконала в галузі «зеленого будівництва» та використовується в 150 країнах.