Представників органів державної влади та ОМС запрошують до участі у навчанні з інфомедійної грамотності

Міністерство культури та інформаційної політики України запрошує представників органів державної влади та місцевого самоврядування (ОМС) взяти участь у навчальній програмі «Стійкість до впливів: ухвалення рішень на основі роботи з інформацією».

Як зазначають у департаменті комунікацій та внутрішньої політики облдержадміністрації, навчальна програма розроблена Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) для представників органів державної влади, політичних лідерів, представників місцевого самоврядування, аби допомогти їм орієнтуватись в інформаційному світі, медіаландшафті та великій кількості даних.

Програму підготували в межах проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність» за підтримки Посольства Великої Британії в Україні. Вона складається з таких тем:

– Медійний та інформаційний ландшафти;
– Критичне мислення як основа благополуччя в усіх сферах життя;
– Впливи через інформацію: як виявляти та протидіяти;
– Маніпулятивна інформація, дезінформація та пропаганда;
– Стереотипи, дискримінація і мова ворожнечі: як ідентифікувати слова; що можуть призвести до насильства;
– Як аналізувати дані для ухвалення рішень;
– Типи даних, способи прийняття рішень на основі даних, аналіз практичних ситуацій;
– Стійкість до дезінформації у процесі ухвалення рішень;
– Ефективність комунікації, базованої на даних;
– Що потрібно брати до уваги та на чому фокусуватися у створенні переконливих повідомлень для своєї аудиторії?
– Політичний лідер як джерело перевірених даних та рішень, що вливають на громаду.

Мета програми: допомогти посадовим особам та політичним лідерам, які ухвалюють рішення, впевнено ідентифіковувати шкідливі інформаційні впливи та уникати їх, а також ухвалювати поінформовані рішення на користь своєї громади.

Проведення дводенних тренінгів проведуть у кількох областях, зокрема й на Львівщині.

Старт тренінгових сесій запланували на 28-29 вересня відповідно до графіку, який зазначений у формі для реєстрації.

Реєстрація за посиланням. У разі відбору до участі на електронну адресу учасникам надішлють підтвердження із додатковою інформацією.

Всі витрати, пов’язані з участю у тренінгах (переїзд, проживання, харчування) покриваються IREX.

На сьогодні тренінгові сесії у регіонах заплановані у звичайному режимі  у конференц-залах. Проте, у разі посилення карантинних заходів у регіонах, заходи переведуть в онлайн режим, про що всіх учасників поінформують додатково.

Контактна особа: Кирил Гусаров, програмний менеджер IREX, тел. 0667330725, kgusarov@irex.org.