Про декларування доходів та інші роз’яснення податкового законодавства йшлося під час «гарячої лінії»

Нещодавно у Кам’янка-Бузькій ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». На актуальні запитання платників податків відповідала заступник начальника ДПІ Оксана Солонинка.

Додзвонювачів цікавили особливості кампанії декларування доходів, отриманих у 2022 році, зокрема були запитання, який порядок оподаткування і декларування спадщини; наданого в оренду та проданого майна; про терміни подачі декларації та сплати задекларованого податку; чи включаються до складу податкової знижки платника податку на доходи фізичних осіб сума коштів або вартість майна, перерахованих (переданих) платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків, у період воєнного стану, неприбутковим організаціям.

Фахівець звернула увагу додзвонювачів, що для спрощення процедури декларування доходів для громадян Державною податковою службою України запроваджено новий сервіс – передзаповнення декларації про майновий стан і доходи, який доступний в Електронному кабінеті. Сервіс є оптимально простим та надає можливість, визначивши лише період звітного року, отримати з Державного реєстру фізичних осіб –платників податку інформацію про нараховані (перераховані) податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

Крім того, надавши відповіді на запитання в анкеті (щодо категорії платника та виду отриманого доходу), можна отримати попередньо заповнену декларацію на підставі даних Державного реєстру та відповідні додатки до неї; перевірити декларацію та у разі необхідності доповнити інформацію з автоматичним перерахунком податкових зобов’язань.

Також платники отримали відповіді на запитання стосовно послідовності їх дій для реєстрації програмних РРО.