Про електронні сервіси платникам розповідають у Кам’янка-Бузькій ДПІ

Працівники Центру обслуговування платників Кам’янка-Бузької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області щоденно проводять роз’яснювальну роботу з суб’єктами господарювання щодо функціонування електронних сервісів ДПС. Фахівці податкової навчають громадян подавати звітність в електронному вигляді з метою реалізації права на отримання податкової знижки. Під час таких заходів платники отримують як теоретичні знання, так і практичний досвід щодо заповнення звітності в електронному вигляді.

Платників податків інформують, що подати декларацію про майновий стан і доходи з копіями підтверджуючих документів можна віддалено через Електронний кабінет на сайті http://cabinet.tax.gov.ua або через мобільний застосунок «Моя податкова». «Моя податкова» –це безкоштовний застосунок, який забезпечує громадянам простий і зручний інструмент для отримання електронних сервісів податкової служби. Мобільний застосунок надає можливість швидко отримувати необхідну інформацію, подавати заяви та декларації, сплачувати податки. Його можна завантажити на телефони як на платформі Android, так і iOS. Для цього потрібно мати лише електронний ключ, який кожен бажаючий може отримати у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів, у тому числі самостійно за допомогою Інтернет-банкінгу. У ньому присутні такі розділи:

– «Мої дані» – можна отримати інформацію про: адресу реєстрації та фактичне місце проживання, об’єкти оподаткування, обов’язок сплатити суму грошового зобов’язання (ППР),  стан розрахунків з бюджетом;

– «Послуги» – направлення запиту на отримання відомостей про суми виплачених доходів; подання Податкової декларації про майновий стан і доходи (податкова знижка);

– «Повідомлення» – доступні: квитанції; відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків; інформація з ДРФО про джерела/суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку та військового збору; листи контролюючого органу.

Частина сервісів застосунку доступні без ідентифікації: перевірка чека, пошук акцизної марки, дані з реєстру платників ПДВ, єдиного податку. Інші сервіси доступні після ідентифікації будь-яким файловим КЕП або хмарним КЕП – ДіяПідпис, SmartID тощо.

Крім того, щоб швидко і зрозуміло дізнатися про особливості податків і зборів, функціонал електронних сервісів пропонує розділ вебпорталу ДПС “Онлайн-навчання” за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/onlayn-navchannya/

Робота ДПС активно спрямована на розвиток онлайн-сервісів, щоб зробити максимально зручними свої послуги для платників податків.