k2FtbBdWr1

У Кам’янка-Бузькій ДПІ роз’яснили особливості застосування РРО/ПРРО

З метою підвищення податкової культури громадян та роз’яснення окремих положень законодавства працівниками Кам’янка-Бузької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області проведено робочу зустріч з платниками щодо застосування РРО/ПРРО, застосування штрафних санкцій за незастосування РРО/ПРРО та обговорено кроки реєстрації програмного РРО.

Під час зустрічі податківці зазначили, що апаратний РРО та програмний РРО відповідно до новацій, запроваджених у 2020 році, є рівнозначними засобами фіскалізації розрахунків за товари, роботи, послуги.

Суб’єкт господарювання на свій власний вибір може використовувати або класичний, або програмний РРО в залежності від своїх потреб та фінансових можливостей.

Здійснення попереднього програмування РРО/ПРРО та створення номенклатури товарів у фіскальній пам’яті реєстраторів не вимагається. Зазначення назви, ціни та кількості товарів(послуг) допускається в момент їх продажу. 

Також було звернуто увагу, що з 1 жовтня 2023 року відновлена фінансова відповідальність за порушення використання РРО/ПРРО. Однак, зменшено вдвічі штрафну санкцію за торгівлю не облікованими товарами, з подвійної вартості до суми, на яку виявлено не облікований товар за цінами реалізації.

Скасовано всі штрафи за несуттєві (формальні) порушення порядку застосування РРО/ПРРО (невідповідність сум, не здійснення записів, не підклеювання).

Також було поінформовано про діючі електронні сервіси ДПС України, зокрема «Електронний кабінет». Через приватну частину громадяни можуть зареєструвати програмний РРО; подати декларацію про майновий стан і доходи з метою отримання податкової знижки; отримати довідку про доходи, переглянути розрахунки з бюджетом.