Про проведення тренінгу платникам податків щодо застосування РРО / ПРРО

У Кам’янка-Бузькій ДПІ ГУ ДПС у Львівській області активно проводиться роз’яснювальна робота щодо застосування РРО/ПРРО платниками єдиного податку під час тренінгів.

Для платників податків детально  роз’яснюються вимоги Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями щодо проведення розрахункових операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні РРО зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.

Крім того, податківці нагадали присутнім, що при проведенні готівкових розрахунків за товари чи послуги підприємці-спрощенці 2,3,4 груп зобов’язані застосовувати РРО чи ПРРО. Водночас, у селах та селищах розрахункові операції, у випадках передбачених законодавством, підприємці можуть проводити із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок.

За словами представників ЦОП, підприємцям не обов’язково купувати класичний касовий апарат, можна зареєструвати його безкоштовний аналог – ПРРО. Для цього необхідно завантажити відповідну програму з сайту ДПС України у банері «Програмні РРО»  та встановити її на доступний гаджет – смартфон, ноутбук чи комп’ютер (https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/).