k2FtbBdWr1

Проєкт «ФранкоМандри+» анонсуватимуть на горі Пікуй

29 травня заплановане сходження на найвищу вершину Львівської області і відновлення на ній пам’ятної таблиці, яка засвідчує перебування на горі Пікуй Івана Франка.

За словами Богдана Тихолоза, директора Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка, письменник був організатором пізнавально-краєзнавчого туризму в Галичині. «Франко у 80-х роках XIX ст. популяризує мандрівки, зокрема студентські. Перша така експедиція відбулася 1884 року і завершилася виданням брошурки «В дорогу» на 16 сторінок. Вона починається піснею «Сонце по небу колує», що стала гімном пластунів. Це раритетне видання. В домі Франка є оригінал із підписами учасників мандрівки, – каже пан Богдан».

На робочій нараді заступника голови облдержадміністрації Віталія Загайного вирішили перевидати примірник, який стане своєрідною пам’яткою для учасників сходження на гору Пікуй 29 травня 2021 року. Серед них будуть учні Школи вільних і небайдужих, бо саме директор цього навчального закладу, Олесь Пограничний, є ініціатором відновлення пам’ятної таблиці. Вперше дошку, яка вказувала про перебування Івана Франка на Пікуї, розмістили на вершині у 1990 році, за ініціативи Студентського братства, Товариства Лева та Клубу українських митців.

«Ми вирішили долучитися до організації цього заходу, напередодні якого відзначається День пам’яті видатного письменника та показати Івана Франка як мандрівника-краєзнавця, – розповідає Віталій Загайний. – Українські діячі популяризували краєзнавчі туристичні мандрівки на живо та у своїх творах».

Під час наради Богдан Тихолоз додав, що зараз команда працює над розробкою 5-ти нових туристичних маршрутів місцями Франка, 3 з яких – на Львівщині. Ці маршрути будуть продуктом грантового проекту УКФ «ФранкоМандри+».