k2FtbBdWr1

Проєкт надання психіатричної допомоги підліткам «Gegen Strom» можуть запустити на Львівщині

З ініціативи консула України у Гданську Лева Захарчишина у Львівській облдержадміністрації обговорили можливість реалізації на Львівщині проєкту німецьких спеціалістів в галузі психології та психотерапії «Gegen Strom» (з нім. – «проти течії»). Проєкт полягає у наданні педагогічної, психологічної та психіатричної допомоги підліткам, у яких спостерігають проблеми з психічним здоров’ям, що піддаються терапії та мають шанс на повноцінну чи часткову соціалізацію.

«Це проєкт, який стосується психічного здоров’я та уваги держави не тільки до молодих людей, а й загалом до певних категорій населення, зокрема, підлітків, які мають вразливу психіку і по-різному сприймають ті чи інші ситуації. Питання психіатрії, особливо психічного здоров’я молоді, є завжди актуальним», – розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

Засновниками проєкту є німецькі психотерапевти Дітмар Бьотчер та Туран Караман. З 2003-го по 2014-ий рр. спеціалісти успішно працювали у Криму, проте після анексії півострова Російською Федерацією, змушені були припинити свою діяльність. Зараз проєкт реалізують у Польщі.

«Розроблена терапія полягає в тому, що дитину з певними психологічними проблемами необхідно витягнути із звиклого середовища, відсторонити від шкідливого для неї  спілкування (інколи це може бути її ж родина чи дитячий будинок), і працювати з нею індивідуально. З однією дитиною працює два педагоги або психологи, які вивчають саме її поведінку та шукають шляхи вирішення проблем. Завдання такої методики – створити дитині середовище, в якому вона зможе зрозуміти, до чого в неї є схильності. Бувають психологічні вади, які неможливо усунути, проте їх можна вивчити і скерувати дитину таким чином, щоб вона змогла якнайкраще для себе соціалізуватися», – зазначив Лев Захарчишин.

«Львів – чудове місце, де може стартувати такий проєкт. У вас є такі світила психіатрії як Олександр Фільц, є дуже багато обізнаних освічених спеціалістів, які готові працювати. В Німеччині фахівці такого високого рівня уже задіяні у різних проєктах.  Українські педагоги вже працюють у нашому проєкті у Польщі, тож початок роботи на Львівщині був лише питанням часу. Зокрема, у Львові сприятливе середовище, тут багато простору, можливостей, тут вітаються такі проєкти», – зауважив співзасновник «Gegen Strom» Туран Караман.

За результатами зустрічі сторони домовилися напрацювати пропозиції для підписання вже до кінця липня меморандуму про співпрацю, який визначить функції кожної зі сторін та передбачить основу для подальшої роботи.

«Зараз засновники проєкту шукають механізми його співфінансування в Україні. На даний час Німеччина виділяє кошти для участі у проєкті  німецьких дітей, а педагоги та психіатри працюють з ними. Було б чудово запустити такий проєкт і для українських підлітків. Бюджетні процеси розпочинаються у жовтні, тож до цього часу можна обговорити можливість запланувати певні кошти для участі у проєкті кількох дітей з України.

Пропозиція спрямована, насамперед, на молодих людей, які перебувають у важкій, заплутаній фазі життя, яким потрібен певний час, щоб зорієнтуватися в житті, розробити нові цілі та отримати нову мотивацію, на розвиток та пошук педагогічно адекватних форм допомоги, спрямованої на індивідуальні потреби молодої людини», – розповів про підсумки зустрічі Іван Собко.