k2FtbBdWr1

Питання ефективного використання держмайна розглянули в межах наради з представниками Львівського району

Сьогодні перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик провів робочу нараду з питання ефективного використання державного майна Львівського району.

Серед учасників – представники профільних департаментів ЛОДА: зокрема департаменту економічної політики, паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства, цивільного захисту населення, регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях та представники органів місцевого самоврядування Львівського району, Львівської РДА.

Розглянули питання щодо об’єктів житлового фонду та захисних споруд цивільного захисту, які в процесі приватизації не увійшли до статутного капіталу господарських товариств.

Це об’єкти державної власності, які знаходяться на територіях новоутворених територіальних громад.

«По спорудах цивільного захисту ми повинні розуміти наскільки вони є необхідними перш за все для органів місцевого самоврядування для забезпечення тих чи інших первинних вимог щодо цивільного захисту населення чи трудових колективів. В подальшому має прийматись рішення щодо їх використання  за цільовим призначенням, або ж виключення їх з Реєстру таких споруд. Чи це буде оренда чи приватизація – це питання вже вирішуватиметься рішенням органу місцевого самоврядування. Що ж стосується питання житлового фонду, то тут необхідне ефективне здійснення  функції управління, а належним суб’єктом управління і розпорядження вказаним майном може бути орган місцевого самоврядування, ОСББ або управляюча компанія», – зазначив Андрій Годик.

Як розповіли в межах наради споруди цивільного захисту, які ОМС не планує використовувати за цільовим призначенням, він може також перебрати до себе в сферу управління і спільно з ДСНС провести процедуру щодо виключення з переліку споруд цивільного захисту. Опісля ж використовувати ці приміщення для інших цілей.

Що ж стосується житлового фонду, то у Львівському районі таких споруд 29.

«Наша спільна позиція з Фондом Держмайна, що певна процедура щодо передачі цих приміщень повинна бути дотримана. Наше бачення, що рішенням органу місцевого самоврядування житлові будівлі мають бути передані в комунальну власність або на баланс ОСББ чи управляючої компанії», – зазначив перший заступник.

Відтак, Львівська міська рада упродовж тижня має опрацювати перелік житлових споруд та надати інформацію щодо тих , які використовуються ОСББ і їх готовність взяти будівлі на баланс, або ж висловити позицію щодо передачі в управління комунальної власності.

Додамо, що за ініціативи Львівської ОДА проведено виїзні наради для органів місцевого самоврядування із наданням роз’яснень щодо ефективного використання держмайна.