k2FtbBdWr1

Питання соціального забезпечення ВПО порушили в межах зустрічі з гуманітарними німецько-ізраїльськими організаціями

Сьогодні, 15 липня, перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик зустрівся з представниками двох гуманітарних ізраїльських організацій, які опікуються соціальним забезпеченням єврейських переселенців у Федеративній Республіці Німеччина та за її межами.

В межах зустрічі обговорили питання соціального захисту внутрішньо-переміщених осіб (ВПО) зі Сходу та Криму.

Так, як зазначили в межах зустрічі, сьогодні на Львівщині проживає 11 330 ВПО, з них 143 особи брали безпосередню участь в АТО (ООС) та мають статус учасника бойових дій. Окрім цього десяток ВПО втратили працездатність внаслідок поранення, каліцтва, контузії, отриманих в зоні АТО (ООС). Такі особи першочергово отримують допомогу, в тому числі у забезпеченні їх житлом. Так, для цих цілей діють як державні, так і обласна програми по забезпеченню житлом і соціально-психологічною підтримкою.

«На обласному рівні робиться все можливе для того, щоб створити їм необхідні умови для проживання», – зазначив Андрій Годик.

Та додав, що в обласному бюджеті на 2021 рік в межах Комплексної програми соціальної підтримки у Львівської області учасників АТО (ООС) та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні на 2021 – 2025 роки передбачено 10 млн грн на придбання житла. Однією із категорій, які можуть придбати житло, скориставшись згаданою обласною програмою, є учасники бойових дій в зоні АТО (ООС) з числа внутрішньо переміщених осіб.

Окрім цього, Львівська ОДА розглядає інші шляхи для допомоги по будівництву житла і проведення комунікацій на ділянках, які виділені місцевими ОТГ для потреб учасників АТО-ВПО.

Гості відзначили зацікавленість у допомозі ВПО, які мешкають на Львівщині та готовність піднімати питання гуманітарної допомоги і співфінансування перед урядовими і неурядовими організаціями в ФРН.

Конкретні кроки сторони проговорять в межах наступної зустрічі.