Ранкове зведення Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine

На Волинському та Поліському напрямках триває перевірка бойової готовності збройних сил республіки білорусь. За наявною інформацією, з 28 червня по 16 липня поточного року у Гомельській області заплановані військові збори з військовозобов’язаними. За планами зборів, відпрацьовуватимуть формування окремих стрілецьких батальйонів територіальних військ та бойове злагодження.
Є загроза авіаційних та ракетних ударів з території білорусі по об’єктах на території України.

На Сіверському напрямку росіяни утримують у прикордонних районах на території Брянської та Курської областей до трьох батальйонних тактичних груп з 1-ї танкової та 20-ї загальновійськової армій і підрозділів повітряно-десантних військ. Війська рф обстріляли з артилерії позиції ЗСУ у прикордонних районах Сумської та Чернігівської областей.
Для обстрілу прикордонних районів Сумської області росіяни розгортають в безпосередній близькості до державного кордону України реактивні системи залпового вогню «Град».
На Харківському напрямку російські підрозділи основні зусилля зосереджують на утриманні раніше зайнятих позицій. Ворог здійснив повітряну розвідку в районах населених пунктів Циркуни та Кутузівка.
На Слов’янському напрямку війська рф розпочали штурмові дії, щоб вийти на рубіж Богородичне – Краснопілля і наступати на Барвінкове та Слов’янськ.
Армія рф обстріляла українські позиції у районах населених пунктів Маяки та Серебрянка.
На Донецькому напрямку росіяни надалі намагаються оточити Лисичанськ і розпочали бої на Лисичанському та Бахмутському напрямках.
На Лисичанському напрямку ворог продовжує наступ у напрямку Вовчоярівка — Верхньокамʼянка.
На Бахмутському напрямку наступає у напрямках Мідна Руда — Клинове. Має частковий успіх, закріплюється у північній частині Клинового та поблизу траси Е-40 (у районі Вуглегірської ТЕС). Окупанти посилили угруповання однією батальйонною тактичною групою.
На Новопавлівський напрямок окупанти перемістили до двох батальйонних тактичних груп з Авдіївського та Бахмутського напрямків.
На Авдіївському, Курахівському та Запорізькому напрямках ворог активних дій не розпочинав. Систематично обстрілює підрозділи ЗСУ.
На Південнобузькому та Таврійському напрямках російські підрозділи основні зусилля зосереджують на утриманні раніше зайнятих рубежів, недопущенні контрнаступу ЗСУ у Херсонській та Миколаївській областях.
На Криворізькому напрямку для посилення своїх підрозділів війська рф перемістили до однієї батальйонної тактичної групи.
На Миколаївському напрямку для прикриття районів зосередження озброєння та військової техніки, агресор додатково розгорнув зенітну ракетну батарею С-300ВМ.
В північно-західній частині Чорного моря корабельне угруповання чорноморського флоту рф продовжує блокувати морські комунікації та розвідку. У готовності до застосування ракетного озброєння в акваторії Чорного моря перебувають три носії крилатих ракет морського базування типу «Калібр».