k2FtbBdWr1

Реабілітація після перенесених захворювань – ефективний чинник відновлення організму, – Фонд соцстраху

Фонд соціального страхування України із 1 січня 2018 впровадив новий механізм надання послуг з реабілітаційного лікування на підставі тристоронніх договорів (застрахована особа, Фонд, санаторій), що забезпечує індивідуальний підхід до лікування людини в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів та надає право самостійного вибору закладу для проходження реабілітаційного лікування.

Станом на зараз, послугами реабілітаційного лікування скористалися 4268 осіб, з них:

  •       у 2018 році – 1 465 осіб, на суму 16 915,5 тис.грн.;
  •       у 2019 році – 2 388 осіб, на суму 28 263,5 тис.грн.;
  •       у 2020 році – 332 особи, на суму 4 085,7 тис.грн.;
  •       за 4 місяці 2021 року – 148 осіб, на суму  1 947,6 тис.грн.

Низький рівень забезпечення у 2020 році реабілітаційним лікуванням спричинений впровадженням на території України карантинних заходів та призупиненням фінансування медичних і соціальних послуг, окремих виплат для потерпілих на виробництві, осіб з інвалідністю та працюючого населення на період дії карантину, відповідно до прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний Бюджет України на 2020 рік», який діяв до 26 листопада 2020 року.

У 2021 році на реабілітаційне лікування застрахованих осіб передбачено видатки на суму 30 405,0 тис.грн. для 2406 осіб.

Упродовж чотирьох місяців 2021 року після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів, з дотриманням карантинних заходів, пройшли лікування 148 застрахованих осіб, на загальну суму 1 947,6 тис.грн.

Зауважимо, що у порівнянні із аналогічним періодом 2020 року, кількість застрахованих осіб, що пройшли лікування у санаторно-курортних закладах знизилась на 183 особи, або на 55,3%. Така ситуація склалася у зв’язку із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 та продовженням дії карантину на території України.

Після проведеного реабілітаційного лікування, приступили до роботи 62 застраховані особи, що складає 76,5% від загальної кількості пролікованих.. Чотирьох застрахованих осіб, які пройшли реабілітаційне лікування, визнано особами з інвалідністю: після нейрореабілітації – 1 особу; після кардіо-пульмонарної реабілітації – 3 особи.

У санаторно-курортних закладах Львівщини пройшли лікування 77 застрахованих осіб, що становить 78% від загальної кількості пролікованих. Найбільшою популярністю користувались наступні санаторно-курортні заклади: ТзОВ санаторій «Алмаз», ПАТ санаторій «Дніпро-Бескид», ДП ПАТ санаторій «Любінь Великий», ДП ПАТ санаторії «Моршинкурорт», санаторій «Стожари», ПП Ярина санаторій «Конвалія».

Послугами санаторно-курортного лікування у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів інших областей України скористалася 71 застрахована особа, відвідавши наступні санаторії: ДП ПАТ санаторій «Авангард» Вінницької області; ДП ПАТ санаторій «Миргородкурорт» Полтавської області; ДП ПАТ санаторій «Карпати», ПП санаторій «Джерело-2» Закарпатської області; санаторій «Лісова пісня» Волинської області; ДП ЗАТ санаторій ім. Пирогова Одеської області.

Своєчасна реабілітація осіб після перенесених захворювань і травм є ефективним чинником подальшого відновлення і компенсації порушених функцій організму та запобігання настання інвалідності.

Робочі органи Фонду соціального страхування України продовжують скеровувати застрахованих осіб для проходження реабілітаційного лікування у реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів, які гарантують дотримання протиепідемічних заходів протидії поширенню коронавірусної інфекції.

Додатково повідомляємо, що для застрахованої особи, яка направляється на реабілітаційне лікування, Фонд фінансує надання допомоги по тимчасовій непрацездатності за весь час перебування у санаторно-курортному закладі.

Перелік санаторіїв, у розрізі профілів медичної реабілітації, оприлюднено для ознайомлення на офіційному веб-сайті Фонду .