Регіональний центр неонатального скринінгу на Львівщині може запрацювати вже весною цього року

Міністерство охорони здоров’я України затвердило перелік установ, які виконуватимуть функції експертного та регіональних центрів неонатального скринінгу для створення нової системи неонатального масового скринінгу в Україні.

Зокрема, визначено, що на базі Центру функціонуватиме Регіональний центр неонатального скринінгу, де обстежуватимуть кожну новонароджену дитину з Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Волинської, Хмельницької, Чернівецької, та Тернопільської областей.

У центрах неонатального скринінгу, яких в Україні буде чотири, проводять дослідження, що дозволяють вчасно виявити у новонароджених спадкові або вроджені хвороби.

За словами директорки Львівського обласного перинатального центру Марії Малачинської, зараз проводять підготовчі роботи, та консультації, очікують надходження обладнання, та готуються до контрактування з НСЗУ.

Як розповіла завідувачка відділенням неонатального скринінгу Львівського обласного перинатального центру Галина Макух, проєкт реалізується Міністерством охорони здоров’я, в подальшому за кожного пацієнта закладу платитиме НСЗУ.

«Обладнання центру неонатального скринінгу дозволить виявляти такі складні і рідкісні хвороби як СМА, муковісцидоз, більше десятка різних спадкових порушень обміну речовин, а також вроджені імунодефіцитні стани, при вчасному виявленні яких дітей одразу скеровують на трансплантацію кісткового мозку.

Відкриття такого центру стане хорошою традицією для Львівщини, адже з 1987 року у Львові працює Інститут спдкової патології, який зараз проводить обстеження на чотири рідкісні хвороби. Новий центр дозволить виявляти понад 20 рідкісних захворювань. Запуск роботи центрів неонатального скринінгу в Україні планується весною цього року», – зазначила Галина Макух.