В Україні найближчим часом буде створено Конгрес регіональних влад, – про це повідомив заступник голови Офісу Президента Кирило Тимошенко.

“Конгрес розпочинає свою роботу цього тижня, у Хмельницькому, –  із засідання Палати місцевих влад, де буде присутній Президент. Там же будуть обрані члени президії Конгресу”, – сказав він.

За словами Кирила Тимошенка, Конгрес складатиметься з двох палат. Перша – місцева влада, голови ОТГ, райради. Друга – голови обладміністрацій та рад. В Офісі Президента буде постійно діючий офіс Конгресу. До президії Конгресу входитимуть по три представники з палат, міністри та керівництво Офісу, включаючи Президента України.

“У більшості представників на місцях є питання, з якими їм потрібно “достукатися” до Кабінету Міністрів у вирішенні того чи іншого питання свого регіону, а в Офісі Президента є така можливість, ми в цьому їм допомагатимемо. Це потрібно для постійного діалогу з регіональними владами”, – сказав Кирило Тимошенко.

Нагадаємо, згідно з відповідним Указом Президента України, Конгрес є консультативно-дорадчим органом, серед основних завдань якого, зокрема, сприяння ефективному завершенню реформи місцевого самоврядування та налагодженню ефективної взаємодії державних органів, а також моніторинг суспільно-політичних і соціально-економічних процесів, що відбуваються в державі на регіональному та місцевому рівнях.