Роботодавцям наголосили на важливості легалізації трудових відносин

Сьогодні у Львівській ОДА під головуванням першого заступника голови  Андрія Годика провели чергове засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

Відтак, заслухали роботодавців Стрийського району щодо дотримання вимог чинного законодавства в частині виплати заробітної плати та зайнятості населення.

Під час проведення засідання Андрій Годик наголосив, що легалізація зайнятості населення та детінізація заробітної плати є вагомим джерелом податкових надходжень. Тому роботодавцям слід зосередити увагу на обов’язковому оформленні трудових відносини з найманими працівниками, не допускати виплати заробітної плати в розмірі, меншому встановленого законодавством рівня, несвоєчасної виплати заробітної плати, або ж виплати її у «конвертах».

В ході засідання провели детальний аналіз платників-мінімізаторів, які за даними ДПС  порушують законодавчі гарантії щодо виплати заробітної плати.

Члени робочої групи наголосили, що громадяни, які погоджуються на нелегальне працевлаштування та нелегальну оплату своєї праці, ризикують втратити соціальні гарантії, гідне пенсійне та соціальне забезпечення.

Усім присутнім надали рекомендації щодо поступового збільшення розміру середньомісячної заробітної плати, недопускання заборгованості із виплати заробітної плати, легалізації трудових відносин та вчасної сплати внесків до бюджетів усіх рівнів.

Андрій Годик акцентував роботодавцям Стрийського району щодо необхідності підвищення заробітної плати, приведення її у відповідність до вимог чинного законодавства.