З 1 липня в Україні набув чинності закон, який скасовує дію мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення. Це один з основних законів, що впроваджує земельну реформу в країні та знаменує собою довгоочікуване відкриття ринку земель.

Сьогодні, 30 липня, минає місяць від набуття чинності Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». Відтак, у Західному Міжрегіональному управлінні Мін’юсту відбулась інформаційно-просвітницька конференція на тему ринку землі.

Присутні: заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний, начальник юридичного управління апарату ЛОДА Максим Василишин, директор департаменту агропромислового розвитку адміністрації Тетяна Гетьман, начальник Західного міжрегіонального управління Мін’юсту Тарас Грень. Також на відеозв’язку були учасники від Держгеокадастру Львівської, Рівненської та Волинської областей.

Під час обговорення представники влади, юридичної сфери та підприємці наголосили на важливості впровадження земельної реформи. Зокрема, учасники конференції обмінювались своїм досвідом роботи в нових умовах.

Мета конференції – дати відповідь присутнім на найактуальніші питання про ринок землі, тим самим, покращити взаємодію з суб’єктами державної реєстрації, а також підвищити їхній рівень кваліфікації.

«Питання ринку землі зараз потребує значної уваги, як від органів влади, так і підприємців чи пересічних громадян. Адже сьогодні українці мають право та є в змозі самостійно користуватись майном, у тому числі також землею сільськогосподарського призначення. Впевнений, що люди, які причетні до запуску ринку землі з практичної чи правової точки зору націлені на те, щоб актив, який належить народові працював в інтересах громадян. Своєю чергою, переконаний, що взаємодія між Львівською облдержадміністрацією, структурних підрозділів та департаментів ЛОДА, а також Міжрегіональним управлінням юстиції сприятиме пожвавленню цьому процесові», – зазначив під час конференції Віталій Загайний.

Серед головних тем, що винесли на обговорення:

  • Основні аспекти законодавства у сфері земельних правовідносин;
  • Зміни, які відбулись у громадах відповідно до Закону;
  • Умови купівлі/продажу землі сільськогосподарського призначення;
  • Порядок роботи нотаріусів, згідно з чинним законодавством.

Довідково:

До завдань земельної реформи входить: перехід державних земель у повноцінне розпорядження громад, спрощення процедур у сфері земельних відносин, поява в орендаря переважного права на придбання земельних ділянок, відкритість інформації про землю та ресурси та чесний спосіб торгів на аукціонах.

З основними положеннями Закону можна ознайомитись за посиланням.