Що потрібно змінити, щоб зростала економіка: міркування підприємців-спікерів Міжнародного форуму

На Арені Львів триває ювілейний XX Міжнародний економічний форум. В межах третьої основної панельної дискусії підприємці-спікери поспілкувались про інвестиції в цінності.

Зокрема, підприємці відповіли на питання: «Що потрібно змінити, щоб зростала економіка?».

Як зазначив український підприємець і громадський діяч, співзасновник компанії «Нова Пошта», президент Спілки українських підприємців В’ячеслав Климов сьогодні понад 90% підприємців не задоволені темпами росту економіки.

«Нам потрібно робити щось набагато радикальніше, аніж, те що робиться зараз – справжній прорив», – зазначив він.

Серед складових цього прориву він виокремив:

• Радикально знижені податки;
  • Радикальну дерегуляцію законодавства;
  • Радикальне зниження присутності держави в економіці;
  • Приватизація державних підприємств, передача більшості сервісів у приватні руки.

Засновник корпорації Біосфера, Charisma Fashion Group Андрій Здесенко виокремив наступні чинники цього розвитку: недоторканість приватної власності, чесні суди, мінімальний вплив держави на бізнес. конкурентність податкового законодавства.

Своєю чергою, український підприємець, імпакт-інвестор, співвласник компаній «ТІС — Контейнерний Термінал», «ТІС-Вугілля» і «ТІС», засновник Impact Hub Odessa Єгор Гребенніков назвав умовою розвитку економіки – рівні правила для всіх гравців ринку.

Нагадаємо, що в межах XX Міжнародного економічного форуму відбулось три основні панельні дискусії «Постпандемічний світ: від нових викликів до стійкого економічного розвитку», «Львівщина: капіталізація через додану вартість», «Інвестиції в цінності» та низка крос-дискусій.

Загалом участь в обговорення взяли понад 1,5 тисячі учасників.