k2FtbBdWr1

Сенсаційні події міжнародного масштабу: Львівська національна опера розпочинає 122-ий театральний сезон

У четвер, 12 серпня, Львівська національна опера розпочинає сезон 2021/2022 рр. Традиційно його розпочне урочистий концерт на площі перед театром, де артисти опери пройдуть червоною доріжкою, а для слухачів відбудеться концерт із найвідомішими «хітами» оперного мистецтва.

Диригуватиме керівник музичної частини Іван Чередніченко. Початок о 16:00 год.

Анонсуємо календар грандіозних подій серпня-вересня від Львівської національної опери:

20 серпня. Сучасну українську оперу вперше транслюватимуть на увесь світ на сайті Opera Vision

До 30-ої річниці Незалежності України постановку фолькопери-балету «Коли цвіте папороть» Євгена Станковича у постановці Львівської національної опери, транслюватиме сайт Opera Vision. На цьому сайті транслюються онлайн найновіші постановки провідних оперних театрів 17-ти європейських країн. І українська опера буде представлена на сайті вперше!

Трансляція відбуватиметься у вільному доступі, починаючи з 20 серпня о 19:00, з українськими та англійськими субтитрами.

Безкоштовна трансляція на сайті Opera Vision.

23 серпня. Концерт-дійство «Народження Незалежності» на площі перед Львівською національною оперою.

«Народження Незалежності» – це концерт-дійство, що відбудеться напередодні Дня Незалежності України, 23 серпня о 20:30 на площі перед Львівською оперою і пропонуватиме глядачам унікальний формат поєднання класичної музики, світлового та вогняного шоу, вуличного театру.

Історія Незалежності України буде концептуально осмислена через дві композиції – феєрію «Коли цвіте папороть» Є. Станковича – твір, що був заборонений Радянською владою та початковий номер кантати «Карміна Бурана» К. Орфа – як символу європейського контексту становлення української нації. Між їх виконанням відбудеться вулична вистава «Сни за Кобзарем» за поезією Тараса Шевченка у виконанні Львівського академічного духовного театру «Воскресіння».

Виконавцями музичної частини дійства стануть понад 200 осіб. Концерт транслюватимуть також онлайн. Вхід вільний (за наявності вхідних запрошень, які можна отримати у касі театру).

26 серпня. Концерт з нагоди відкриття фестивалю LvivMozArt

Рівно о 19:00 год на сцені Львівської національної опери відбудеться відкриття Міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt. Під орудою всесвітньо відомої диригентки Оксани Линів виступлять хор та оркестр Львівської опери, солісти театру – тенор Михайло Малафій і бас Володимир Шинкаренко, а також запрошені виконавці – сопрано Саксонської державної опери Юлія-Марія Дан, зірковий контртенор Костянтин Деррі. У програмі – твори батька та сина Вольфганга Амадея й Франца Ксавера Моцартів, та їхнього сучасника, українського композитора Дмитра Бортнянського. Трансляція концерту буде здійснена стрімінговим телебаченням MEGOGO.

Квитки на концерт-відкриття Міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt – тут.

27 серпня. Урочиста академія до 165-річчя Івана Франка.

Саме 27 серпня виповнюється 165 років з дня народження Івана Франка. У цей день Львівська національна опера спільно з Львівським національним літературно-меморіальним музеєм Івана Франка (Домом Франка) проведуть Урочисту академію. Також до цієї дати 29 серпня присвятять показ двох вистав – опери для сімейного перегляду «Лис Микита» І. Небесного, яка була написана за поемою-казкою Івана Франка, а її прем’єра відбулася у лютому 2020 року.

Урочиста академія до 165-річчя Івана Франка – вхід за запрошеннями. Квитки на оперу «Лис Микита» І. Франка (29 серпня, о 12:00 та 19:00).

11, 12, 16, 17 вересня. Прем’єра опер «Сокіл» та «Алкід» Д. Бортнянського.

Постановка опер Дмитра Бортнянського «Сокіл» та «Алкід» – унікальна оперна подія в Україні у 2021 році (до 270 річниці з дня народження композитора).

Ці опери тривалий час були втраченими й досі не входили у репертуар національних оперних театрів України. Особливістю постановки стане залучення режисера Андреаса Вайріха і сценографки Анни Шоттл з Баварської державної опери та всесвітньо відомої української диригентки Оксани Линів і диригента, заслуженого артиста України Юрія Бервецького. Вони вперше запропонують унікальну концепцію режисерської інтерпретації та інноваційне сценічне вирішення опер «Алкід» та «Сокіл».

У виставі братимуть участь солісти, хор, балет та оркестр Львівської національної опери, а запрошеними виконавцями стануть власники унікальних високих чоловічих голосів – контртенори Костянтин Деррі і Станіслав Цема.

Наявність опер Бортнянського в постійному репертуарі Львівської опери дозволять якнайширшому колу слухачів – як і українцям, так і іноземцям, пізнати класичну спадщину української музики.

Квитки на прем’єрні вистави опер «Алкід» та «Сокіл» Д. Бортнянського 11, 12, 16 та 17 вересня.

З репертуаром театру у серпні також можна ознайомитися на сайті театру: https://opera.lviv.ua/afisha/

Spread the love