Освітня безбар’єрність — це створення рівних можливостей та вільного доступу до освіти, а також здобуття іншої професії, підвищення кваліфікації та опанування додаткових компетентностей.

Для ветеранів та ветеранок, які повертаються до цивільного життя, це особливо важливо та актуально, адже освітня безбар’єрність забезпечує:

Ресурси: ветерани мають доступ до якісної освіти без перешкод, що дозволяє їм впевнено інтегруватися в суспільство

Рівні можливості: створення умов, де кожен має шанс розкрити свій потенціал

Інклюзивне середовище: готовність освітньої системи врахувати особливі потреби ветеранів, забезпечуючи їх необхідною підтримкою

Один з основних проявів освітньої безбар’єрності, ініційованого та втіленого Мінветеранів — Центри ветеранського розвитку, де ветерани та ветеранки отримують підтримку, консультування та доступ до освітніх програм, що відповідають їхнім потребам.

Такі заклади вже відкриті у:

Вінницькій області (Вінницький національний технічний університет);

Дніпропетровській області (Університет митної справи та фінансів);

Житомирській області (Державний університет “Житомирська політехніка”);

Запорізькій області (Комунальний заклад вищої освіти “Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія” Запорізької обласної ради).

Місто Київ (Національний авіаційний університет; Національний університет фізичного виховання і спорту України; заклад вищої освіти “Відкритий міжнародний університет розвитку людини “Україна”);

Київській області (Університет Григорія Сковороди в Переяславі; Білоцерківський національний аграрний університет);

Львівській області (Національний університет “Львівська політехніка”);

Миколаївській області (Чорноморський національний університет ім. Петра Могили);

Полтавській області (Полтавський державний медичний університет; Національний університет “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка”);

Сумській області (Сумський державний університет);

Харківській області (Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна).

Тернопільській області (Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка)

Черкаській області (Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини)

Детальніше про Центри ветеранського розвитку за посиланням: http://surl.li/tcveom