k2FtbBdWr1

Щодо статусу учасника бойових дій для осіб, які не вступили до офіційних військових формувань чи правоохоронних органів, а воювали як добровольці

Верховна Рада України затвердила в цілому законопроект № 7322, згідно з яким статус учасника бойових дій зможуть отримувати цивільні особи, які від початку повномасштабного російського вторгнення стали на захист України,

але не вступили до офіційних військових формувань чи правоохоронних органів, а воювали як добровольці.

Ним дозволено визнавати учасниками бойових дій цивільних, які не вступили до лав ЗСУ, МВС, Нацполіції, Нацгвардії, СБУ або інших військових формувань чи правоохоронних органів, але брали безпосередню участь у бойових діях. Відповідний порядок надання статусу учасника бойових дій має визначити Кабінет Міністрів України.

Рішення про надання статусу УБД особам, які добровільно забезпечували захист держави, прийматиметься Міжвідомчою комісією, що діє при Міністерстві у справах ветеранів України. Підставою для надання такого статусу може бути:

• довідка, видана командиром військової частини або іншим керівником;

• витяг із наказу Об’єднаного оперативного штабу ЗСУ про залучення людини до оборони України у зв’язку зі збройною агресією Росії.

Якщо ж цих документів немає, необхідні завірені нотаріально письмові свідчення не менш ніж трьох свідків, які підтвердять участь людини в бойових діях.

Закон передбачає, що добровольці, які отримали поранення та контузії, зможуть належати до людей з інвалідністю внаслідок війни. Крім того, сім’ї загиблих добровольців вважатимуться сім’ями загиблих захисників і захисниць України.