k2FtbBdWr1

Сьогодні у Львівському палаці мистецтв відкриють виставку «16 історій жінок»

Сьогодні, 30 листопада, у Львівському палаці мистецтв відбудеться відкриття виставки «16 історій жінок». На ній представлять 16 робіт, авторками яких є дві жінки – художниця та фотографиня.

Це світлини та художні портрети жінок, які пережили насильство, як ілюстрації до їхніх 16 історій. Деякі історії розповідатимуть також за допомогою відео, інші – за допомогою текстів.

Найголовніше у цьому проєкті – щирість та сміливість жінок, які готові розповісти свої історії, сповнені болю. Розповіли організатори.

«В роботі над цим проєктом я працювала не лише з кольором, формою, а також з мовою рухів, світла та слова. Я пропустила кожну історію крізь себе, і сподіваюсь, донесла образ жінки, про яку мовчать. Жінки, яка вимушена стати сильною, аби протистояти кривднику і залишитись живою. Жінки, які вижили, бо побачили вихід, жінки, які зрозуміли, що з ними саме відбувається, та почали жити по-іншому, які наважилась говорити про це не для жалю, а щоб допомогти собі та іншим та які ще не вийшли із замкненого кола насильства», – зазначила одна з авторок виставки, мисткиня, художниця, викладачка творчих дисциплін Національного лісотехнічного університету Тетяна Федяй.

Більшість історій – це історії жінок, які звернулися за допомогою до Центру «Жіночі перспективи».

«Тематика у нас була одна, проте якось опрацьовуючи роботу, фотографія сама випросила у мене спотворення. Ґлітч! Ґлітч – це напрямок у мистецтві, коли або нові витвори мистецтва, тільки створені, або роботи із класичного мистецтва – навмисне руйнують. Чому я обрала використання деталей із ґлітчу? Насильство я бачу як ґлітч – помилку, як, можливо, радіацію, яка вибиває частинки ДНК і руйнує його. Насильство важко переживати, відновлюватись після нього, знаходити частини, які були зруйновані», – зазначила співавторка виставки, фотографиня Марія Казван.

Організатор виставки – Центр «Жіночі перспективи».

Виставка приурочена міжнародній акції «16 днів проти гендерно зумовленого насильства», яка триває щорічно в усьому світі з 25 листопада до 10 грудня і має на меті привернути увагу суспільства до проблем подолання гендерно зумовленого та домашнього насильства та захисту прав жінок.

Виставку створили в межах проєкту «365 днів проти гендерно зумовленого насильства» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Партнер виставки – Львівський палац мистецтв.

Початок заходу о 16:00 год.

Spread the love