Починаючи із 2000 року у всіх державах світу 21 лютого відзначають день материнської мови, який покликаний звернути увагу на підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності.  

ЮНЕСКО прагне підтримувати мову, як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того, в організації вважають, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

На Львівщині підтримці та розвитку української мови приділяють значну увагу.

Зокрема, у Програмі розвитку освіти цього року планують реалізувати проєкт «Книгокрай» із формування навичок читацької культури, підвищення рівня читацької грамотності й мотивації школярів до читання книжок українською мовою. У проєкті також передбачено розширити ініціативу «Книга вголос», яка триває уже шостий рік.

«Книга вголос» передбачає створення аудіо бібліотеки педагогічної та художньої літератури на базі Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки.

«Озвучення україномовних книг – цікава та перспективна річ. У нашій бібліотеці чимало цінного матеріалу, серед якого праці з педагогіки, казки, художня література. Україномовний контент треба повсякчас розширювати, і він неодмінно знайде свого слухача», – наголосив директор департаменту освіти Олег Паска.

У межах проєкту «Книга вголос» уже начитано уривки книг із фондів бібліотеки, серед яких проза, поезія та аудіокомпозиції про видатних людей. З деякими аудіозаписами можна ознайомитись тут.

За даними ЮНЕСКО, у світі існує близько 6000 мов, майже половина з яких знаходяться під загрозою зникнення. В нашій країні рідній мові присвячене свято – День української писемності та мови, яке щороку відзначається 9 листопада, в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.