За минулий тиждень в області провели більше десятка аеромедичних евакуацій

Упродовж минулого тижня поліцейський гелікоптер здійснив 13 аеромедичних евакуацій на Львівщині. У межах аеромедичної евакуації, яка спільно реалізується Міністерством внутрішніх справ та Міністерством охорони здоров’я України, пацієнтів з різних куточків області, які потребували негайної спеціалізованої медичної допомоги, транспортували до Львова.

Як розповіли у Львівському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф серед евакуйованих одна дитина, найстаршому пацієнту – більше 60-ти років.

Пацієнтів евакуйовували з політравмами, серцево-судинними захворюваннями у невідкладних станах, порушеннями мозкового кровообігу, гострими захворюваннями органів черевної порожнини. Також, евакуювали породіллю з ускладненою вагітністю.

Нагадаємо, що проєкт аеромедичної евакуації пацієнтів до закладів охорони здоров’я відновили на Львівщині у жовтні минулого року. Так, у розпорядженні медиків Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф опинився сучасний Airbus Helicopters H-145.

Гелікоптер літає по всій Львівській області та поза її межами.

Медична комплектація повітряного судна є аналогічною комплектації реанімобіля класу «С». Тобто це така собі «реанімація у повітрі». Тут є все необхідне обладнання, зокрема кардіомонітор, дефібрилятор, апарат штучної вентиляції легень, інфузомати, автоматичний пристрій непрямого масажу серця.

Аеромедична допомога є європейським стандартом надання екстреної медичної допомоги населенню і дозволяє врятувати більше людських життів.

Водночас у Львівському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф нагадують, що Служба Екстреної медичної допомоги входить до Програми медичних гарантій та є безоплатною для всіх.

Як ми раніше інформували у січні в області провели 15 аеромедичних евакуацій: більшість пацієнтів з ураженнями центральної нервової системи.

Більше про проєкт аеромедичної евакуації пацієнтів за посиланння.