Директор департаменту освіти та науки Олег Паска зустрівся сьогодні зі студентами ЛНУ ім. Івана Франка, аби обговорити найбільш актуальні питання сфери вищої освіти, розвиток студентських ініціатив та лімітів академічних стипендій на 2022 рік. 

Днями міністр освіти Сергій Шкарлет запевнив, що кількість студентів, які отримуватимуть стипендії у 2022 році, не зменшиться та буде на рівні 40 – 45%. Такі квоти має затвердити Уряд.

«Засідання Кабміну має відбутись до кінця січня. Маю надію, що питання стипендій буде розглянуто цього тижня. Обов’язково матиму про це розмову із відповідальними людьми у Міністерстві освіти. Вважаю, що держава має підтримувати студентство та мотивувати до розвитку. Департамент освіти у межах своїх повноважень всіляко намагається сприяти реалізації креативних, творчих, прогресивних ініціатив від молоді», – наголосив під час онлайн зустрічі Олег Паска.

Студенти висловили занепокоєння щодо ймовірного зменшення кількості стипендіатів та наголосили на важливості зберегти цю квоту на рівні минулого року.

«Деякі університети, які завершили сесію, вже ухвалили рішення. ЛНУ розглядатиме це питання після першого лютого. Тому ми поки не маємо розуміння з чим входимо у другий семестр. Для нас дуже важливо, що департамент нас чує, знаходить час на розмову з нами та дає інформацію, яка нам інколи недоступна. Маємо надію, що така партнерська комунікація студентів та департаменту триватиме і надалі», – зазначив під час зустрічі голова студентської профспілки Микола Спересенко.

Під час розмови студенти також порушили питання розвитку вищої освіти загалом.

«Знаємо, що час від часу відбуваються зустрічі міністра освіти із директорами департаментів всіх областей України. Нам завжди цікаво чи обговорюють там питання розвитку вищої освіти та хотілось би розуміти куди рухається вища освіта в нашій державі. Які має труднощі та перспективи», – поцікавився Голова Студентського уряду ЛНУ імені Івана Франка Олексій Каленіченко.

Очільник департаменту акцентував на необхідності спільної роботи студентів та викладачів над підвищенням рівня вищої освіти, на створенні відповідних умов для вступників із інших міст України, а також на розширенні шляхів підтримки талановитої молоді. Студенти своєю чергою відзначили високий рівень проведення обласного конкурсу для студентів та звернули увагу на можливість самостійно подавати свої роботи до участі.

«Ми добре інформували студентів ще з вересня про цей конкурс. В університеті є внутрішній відбір до цього конкурсу, однак положення про конкурс дає можливість самостійно зголошуватись до участі, і це хороша опція для студентів. Уже другий рік ми спостерігаємо, що дуже достойні студенти отримують ці нагороди, тож ми вдячні департаменту за відповідальний підхід до визначення переможців», – розповів Микола Спересенко.

За словами голови студентської профспілки багато молодих людей, які навчаються в університетах проводять активну громадську діяльність, тож висловив пропозицію передбачити у конкурсі ще одну номінацію для їх преміювання.

«Створити конкурс із таким підходом було непросто. Ми повністю переробили підхід до відбору робіт. Часом, коли рішення проходили через офіційні структури, губились люди, які варті були тої нагороди. Тому ми познімали певні фільтри, що створювали перешкоди. Відтак, науковці та студенти можуть самі подати свої праці. Департамент відкритий до нових ідей, рішень та ініціатив, тому чекаємо на будь-які активності з вашого боку», – закликав студентів директор департаменту.

Олег Паска акцентував також на необхідності організовувати подібні зустрічі якомога частіше, аби обмінюватись інформацією та шукати спільні варіанти вирішення різних питань.