Область отримала 8 тисяч доз векторної вакцини «AstraZeneca», розробкою якої займалась однойменна шведсько-британська компанія разом з Оксфордським університетом.

Детальніше про дію вакцини – за посиланням.

Ця вакцина використовує безпечний вірус застуди, який «вчить» організм розпізнавати специфічні білки коронавірусу. Клітини починають виробляти цей білок. Імунна система розпізнає, що білок не належить людині, і виробляє антитіла та Т-клітини з боротьби з ним. Так організм вчиться захищатись від вірусу.

«За останні півтора роки коронавірус швидко створював нові версії, що були здатні міцно утверджуватись у нашому організмі та масштабно поширюватись. Деякі варіанти є дійсно загрозливими. Однак, якщо ми не будемо діяти, коронавірус може стати небезпечнішим. Якої форми набуде вірус далі, залежить і від нас. Чим більше стає людей з високими титрами антитіл, тим важче хворобі розповсюджуватись. Тому необхідно робити щеплення, постійно поповнювати ряди осіб, захищених вакцинами. Адже це єдині сильні гарантії нашої безпеки», – Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

На Львівщині станом на сьогодні зробили 1 709 843 щеплення, з них 184 357 – вакциною «AstraZeneca».

Нагадаємо, цього тижня в області щеплення від ковіду можна отримати у центрах вакцинації, а також – у пунктах щеплення (попередньо звернувшись до сімейного лікаря).