Електронне звітування – зручний та сучасний формат спілкування з контролюючими органами

Нещодавно фахівці Кам’янка-Бузької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області провели робочу зустріч з суб’єктами господарювання, які подають звітність в паперовому вигляді, надали роз’яснення про переваги звітності в електронному вигляді та практичні рекомендації щодо використання електронних сервісів ДПС України.

Податківці зазначили основні переваги використання електронних сервісів ДПС України, а саме: економія робочого часу платника податків, відсутність необхідності придбавати бланки звітних документів, уникнення черг, оновлення версій документів звітності, оперативність обробки отриманої інформації, підтвердження подання звітності, постійне оновлення програмного забезпечення, автоматичне формування архіву електронних копій звітів, квитанцій та інших документів.

Використовуючи функції Електронного кабінету, платники податків можуть реалізувати свої права та обов’язки, наприклад отримати інформацію про наявність/відсутність податкового боргу, сформувати та надіслати податкову звітність та інше.

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС з використанням електронного цифрового підпису будь-якого Акредитованого центру сертифікації ключів.

У центрі обслуговування платників податків у Державній податковій інспекції організовано робоче місце, де спеціаліст центру обслуговування платників на прикладі може показати всі етапи роботи в «Електронному кабінеті» (від отримання КЕП до надсилання звітності).

Крім того, було повідомлено присутніх про початок кампанії декларування доходів, отриманих громадянами у 2022 році, з яких не були сплачені податки та назвав підстави для подання декларації про майновий стан і доходи. Також звернуто увагу, що громадяни можуть легалізувати неоподатковані в минулому періоді активи, подати одноразову декларацію через свій Електронний кабінет та протягом 60 днів після її подання сплатити одноразовий збір.