k2FtbBdWr1

Корисна інформація про декларування доходів

Із початком деклараційної кампанії податківці активно консультують громадян щодо особливостей подання річної податкової декларації про майновий стан і доходи.

Зокрема, зустрічі з потенційними декларантами – одна з форм ефективної взаємодії з платниками для інформування громадян про обов’язок декларувати доходи та переваги користування електронними сервісами ДПС.  

Власне у Центрі обслуговування платників при Кам’янка-Бузькій ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області громадяни завжди можуть отримати консультаційну допомогу щодо нюансів заповнення і подання декларації в Електронному кабінеті.  

«Рекомендуємо кожному, хто планує звітуватися про минулорічні доходи, обов’язково користатися можливістю Електронного кабінету, оскільки цей багатофункціональний сервіс від податкової служби має чимало переваг. Дистанційне спілкування з контролюючими органами – звична практика у цивілізованих країнах», – розповідає заступник начальника Кам’янка-Бузької ДПІ Оксана Солонинка.

Під час кожної зустрічі із платниками фахівці ДПІ інформують щодо положень пропонованої державою податкової амністії активів. Насамперед, акцентують увагу на тому, що одноразова добровільна декларація подається винятково в електронному вигляді.

Нагадаємо, що до 1 березня 2023 року держава запропонувала дієвий і цілком прийнятний компромісний механізм виведення з «тіні» набутих активів у легальну площину. Особливий порядок добровільного декларування пропонується власникам активів, вартість яких перевищує 400 тисяч гривень.

Якщо такі активи придбані за доходи, з яких не сплачено податки, можна подати одноразову добровільну декларацію, сплатити одноразовий збір і таким чином уникнути кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності за несплату податків у минулому.

Детальнішу інформацію щодо активів, які підлягають декларуванню, та про процедуру подання декларації можна дізнатися з тематичного банера на субсайті Головного управління ДПС у Львівськійобласті .