Про особливості декларування доходів громадян та інші питання податкового законодавства йшлося під час «гарячої лінії»

Днями у Кам’янка-Бузькій ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області проведено телефонну «гарячу лінію» на тему: «Особливості деклараційної кампанії – 2023». На запитання платників податків відповідала заступник начальника ДПІ Оксана Солонинка.

Найбільша кількість питань стосувалися декларування доходів, отриманих у 2022 році, а також визначення та розрахунку мінімального податкового зобов’язання (МПЗ) для суб’єктів господарування  та фізичних осіб, оскільки у 2023 році власники або користувачі земельних ділянок вперше сплачуватимуть МПЗ за свої  земельні ділянки (паї) сільськогосподарського призначення.

Так, додзвонювачі цікавилися: хто має сплачувати МПЗ, з яких земельних ділянок МПЗ не сплачується, як розраховується МПЗ та як визначити суми сплачених податків та суми витрат, які повинні бути враховані при обчисленні МПЗ.

Також платники цікавилися основними випадками подання податкової декларації про майновий стан і доходи, строки подання  та граничні строки сплати податкових зобов’язань, визначених у податковій декларації про майновий стан і доходи.

Фахівець інформувала платників  про  проведення кампанії декларування доходів громадян, отриманих у 2022 році: хто обов’язаний подати декларацію, а хто може скористатися правом на податкову знижку; як правильно задекларувати іноземні доходи, а також доходи від репетиторської діяльності, чи змінилася форма податкової декларації тощо.