Мережу профільних ліцеїв планують розпочинати формувати на базі санаторних шкіл області. Про це сьогодні йшлося на нараді у департаменті освіти за участю народної депутатки України Наталії Піпи.За словами Наталії Піпи у цьому питанні важливою є добре продумана нормативна база, стандарти старшої школи, а також бачення перспектив у створених ліцеях.

«Гадаю доречним буде звернути увагу на ІТ-напрям у багатьох ліцеях, адже це одна із тих сфер, яка щороку набирає обертів. Однак ми також мусимо вже сьогодні подумати про професії майбутнього, аби не створити таких ліцеїв, випускники яких потім не зможуть реалізувати свого потенціалу. Це виклик для нас усіх. До питань освіти на Львівщині ставляться вимогливіше, ніж в інших регіонах, тому не дивно, що саме Львівщина задає темп у розвитку освіти всієї держави», – наголосила Наталія Піпа.

Своє бачення створення мережі ліцеїв мали презентувати територіальні громади, однак не всі подали свої пропозиції.

«Створювати профільний ліцей у кожній громаді недоцільно, тому, мабуть, райони мали би представити своє бачення мережі профільних ліцеїв. Ми, в межах департаменту, зараз  проговорюємо питання щодо поетапності формування мережі ліцеїв. Маємо бачення щоби почати формувати профільні ліцеї на базі наших санаторних шкіл», – розповіла начальник відділу дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти департаменту освіти і науки Ірина Сислюк.

В області функціонують чотири санаторних школи, які можуть стати базою для створення профільних ліцеїв.

«Санаторні школи є у Львові, Винниках, Бориславі та Сокалі. Усі вони мають гуртожитки, потужності для харчування дітей та хороше кадрове ядро. Це могло би стати початком створення старшої школи. Але до цього треба підійти дуже зважено. Адже, скажімо, у Сокалі є хороша медична та реабілітаційна база, яку треба зберегти», – наголосила головний спеціаліст відділу ліцензування та атестації навчальних закладів департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олександра Солтис.

Разом із тим мережа ліцеїв області має бути прорахована таким чином, аби не дублювати  на одній території тих самих напрямів та передбачити різні профілі в одному закладі.

«Розпочати із санаторних шкіл – це добра думка, але ми повинні мати загальне бачення всієї мережі. Я прихильник того, щоб ліцей був багатопрофільним. Чи треба області багато наукових ліцеїв чи краще акцентувати увагу на академічних ліцеях? Важливо говорити про це із громадами, адже поки не буде спільного оптимального рішення, доти буде незрозуміло куди ми рухаємось», – резюмував член Експертної ради Роман Пастушенко.

Реформа старшої школи стартує у 2027 році, а з 2024-го почнеться пілотний проєкт в завчасно визначених школах.