k2FtbBdWr1

Мистецький проєкт «Стефаник_150»: багатогранність особистості, першість в модерністиці та перипетії життєвого шляху

17 травня (понеділок) о 18.00 у Гарнізонному Храмі Петра і Павла (вул.Театральна 13, м. Львів) відбудеться презентація мистецького проєкту «Стефаник_150».

Ідея події – показати українського письменника Василя Стефаника по-новому, підкресливши багатогранність його особистості, першість в модерністиці та перипетії життєвого шляху.

Буде висвітлено п’ять основних періодів життя письменника: Карпатський (Русово), Дрогобицький, Краківський, Львівський, Віденський.

Глядачі познайомляться зі Стефаником як селянською дитиною, прогресивним гімназистом, студентом-медиком Ягеллонського університету, львівським денді, Послом до Австрійського сейму.

Атмосферу кожного середовища буде відтворено завдяки відеосюжету старих світлин і відеострічок, підсилених живими театральними етюдами, які емоційно передадуть настрій та основний змістовий посил Стефаникових новел. Через обрані твори ми піднімемо найбільш хвилюючі для письменника теми: еміграції, материнства, кохання, патріотичної вірності. Емоційне сприйняття дійства підсилять вокальні  та симфонічні композиції.

Цей неординарний мистецький захід організовують:

– громадська організація «Український Культурний Простір»,

– департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації;

– видання «Boom plus TV».

Дієвці постановки проекту:

  • Христина Береговська і Емілія Худа – кураторки проекту;
  • Лілія Тимошенко – відеоконтент,
  • Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика на чолі з Володимиром Сивохіпом,
  • етногурт «Курбаси»,
  • учасниця телепроєкту «Голос країни», співачка Уляна Горбачевська,
  • Львівський муніципальний чоловічий хор «Гомін» на чолі з Русланом Ляшенком;
  • актори Першого театру та режисер Ігор Задніпрянський;
  • актриса Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької Олександра Люта.

Захід відбудеться за підтримки Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради, керівництво Львівської ОДА візьме в ньому участь.

Spread the love