k2FtbBdWr1

Ситуація із ковідом ускладнюється: медики радять не зволікати з вакцинацією

Сьогодні за показниками захворювання на ковід, Львівщина перебуває у «зеленій» зоні. Проте упродовж останніх двох тижнів ситуація із захворюваністю ускладнилась.

Про це сьогодні під час брифінгу розповів керівник департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.

Зокрема зросла динаміка по таких показниках як:

– коефіцієнт підтверджених випадків;
– динаміка госпіталізації пацієнтів;
– відсоток завантаженості ліжок.

«До прикладу, якщо ще місяць тому ми госпіталізовували за добу від 10 до 20 пацієнтів, то минулого тижня подобова госпіталізація становила не менше 40 людей. Ще один показник, який ми простежуємо на рівні області, це кількість випадків і виїздів бригад швидкої допомоги до пацієнтів з ковід та підозрою на ковід. Якщо раніше це було 10-15 подобових виїздів, то сьогодні цей показник становить 50»,-  зазначив Орест Чемерис.

Суттєво зріс показник заповненості ліжок в медичних закладах. Понад сотня пацієнтів станом на середину серпня, та понад чотири сотні станом на сьогодні.

«Динаміка, на жаль, є тривожною. Бачимо, що чергова хвиля ковіду набирає обертів», – розповів керівник департаменту.

Чи перейде Львівщина найближчим часом в іншу епідеміологічну зону, прогнозувати складно, зазначають медики, проте наголошують, що вже сьогодні область має дієві способи боротьби з пандемією доступні кожному.

Окрім, носіння маски, миття рук, дотримання соціальної дистанції єдиним шляхом побороти пандемію залишається вакцинація.

«Так від початку лютого станом на сьогодні на Львівщині проведено майже 600 тисяч щеплень, першу дозу вакцини отримали 342 тисячі осіб, це 17,1% від дорослого населення, а повністю завершили курс вакцинації 257 тисяч 931 особа, що становить 13%. Для мешканців працює 176 пунктів щеплень, від 20-25 центрів вакцинації, графіки яких зроблені так, що кожен може провакцинуватись. Є можливість виїздів мобільних бригад до організованих колективів. Ми маємо вакцини у достатній кількості. Відтак запрошуємо всіх вакцинуватись»,- зазначив Орест Чемерис.