k2FtbBdWr1

Триває процес підготовки документації для надання Моршину статусу курорту державного значення»

Застереження від Держгеонадра стали темою онлайн-наради, організованої Державним агентством розвитку туризму України з приводу надання статусу курортної території державного значення місту Моршин – за участю представників управління туризму та курортів, департаменту екології та природних ресурсів ОДА та Моршинської міської ради.

Головний гідрогеолог Львівської області Тетяна Ривак наголосила, що необхідно провести геологічне вивчення або ж, за його наявності, надати довідку про геолого-економічну оцінку із затвердженням запасів підземних вод, а також ідентифікувати всі водозабірні споруди (їхні ресурси, місцезнаходження й дозвільні документи).

Як повідомив Тарас Лозинський, заступник керівника управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації, за підсумками наради вирішили, що наразі ДУ «Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології МОЗ України» надасть довідку із підтвердженням проведення геолого-економічної оцінки джерел курорту.

«Окрім Держгеонадра, ніхто не мав жодних зауважень, тому підсумком наради є протокол узгодження позицій – обов’язкова процедура напередодні подання документації Моршина до Міністерства культури та інформаційної політики, а згодом і в Кабмін, – пояснює процедуру Тарас Лозинський. – Уже там готуватимуть проєкт закону «Про оголошення природних територій міста Моршина з природними територіями Моршинського й Нинівського родовищ мінеральних вод (розсолів) курортом державного значення» для затвердження Верховною Радою».

Нагадаємо, 13 липня сесія Львівської обласної ради прийняла рішення «Про підтримку ініціативи щодо оголошення природної території Трускавця курортною територією державного значення». Попереду погодження в державних органах центральної виконавчої та законодавчої влади.

На Львівщині до 2017 року було 18 територій зі статусом курортних – тоді Кабмін скасував відповідні постанови і в регіоні немає місцин із відповідним статусом.