k2FtbBdWr1

ЦВК презентувала пропозиції щодо вдосконалення виборчого законодавства БДІПЛ ОБСЄ

18 жовтня 2022 року відбулася онлайн зустріч представників Центральної виборчої комісії та відділу з питань виборів Бюро з демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі (БДІПЛ ОБСЄ). Метою заходу стало ознайомлення наших міжнародних партнерів із пропозиціями Комісії стосовно внесення змін до виборчого законодавства та обговорення потенційних шляхів підтримки з боку БДІПЛ.

Під час зустрічі заступник Голови Комісії Віталій Плукар презентував та детально розповів про схвалені Комісією пропозиції щодо вдосконалення законодавства України, які спрямовані на забезпечення підготовки та проведення виборів після припинення чи скасування воєнного стану в Україні, що були схвалені Постановою ЦВК від 27 вересня 2022 року No 102.
«Запропоновані Комісією новели є основою, від якої можна відштовхуватися, та враховувати її під час підготовки відповідних законодавчих змін. Разом з тим, окремі проблемні питання, відображені в наданих пропозиціях, вже зараз потребують ретельного вивчення, комплексної оцінки та, звичайно, чималої фахової дискусії на рівні відповідного Комітету Верховної Ради України із залученням широкого кола фахівців та зацікавлених сторін.
Україна обов’язково переможе! Тож ми маємо підготуватись, здійснити всі необхідні дії для забезпечення організації підготовки і проведення демократичних виборів у майбутньому на всій території України відповідно до найкращих міжнародних стандартів», – зазначив Віталій Плукар.
Учасники зустрічі обговорили можливі проблеми, що постануть під час проведення виборів
у майбутньому, а також зазначені законодавчі зміни, запропоновані Комісією, та питання
подальшої співпраці.
«Центральна виборча комісія ініціювала вражаючий процес підготовки до майбутніх виборів за нинішніх обставин. Навіть не стикаючись із викликами війни, з якими сьогодні має справу Україна, такий проактивний підхід до пошуку практичних рішень заслуговує найвищої оцінки», – наголосила керівник виборчого відділу БДІПЛ ОБСЄ Меган Фіцджеральд.
ЦВК високо цінує співпрацю з БДІПЛ ОБСЄ та щиро вдячна за висловлену підтримку і готовність допомогти Комісії в цей нелегкий для України період.

За матеріалами ЦВК