Вже 13 серпня у Червонограді проведуть першу зустріч у межах проєкту «Твоє право на…», метою якого є інформування мешканців громад щодо правової грамотності, безпеки та плекання добробуту. Такі зустрічі проводитимуть і в інших містах Львівщини. Ініціатором проєкту є Львівська облдержадміністрація, реалізують його за підтримки Уповноваженої Верховної Ради з прав людини в західних областях України Світлани Семчишин, Західного управління юстиції, Нацполіції спільно з департаментом соціального захисту населення Львівської ОДА.

 

 На зустрічах  висвітлюватимуть майнові питання (приватне майно та бізнес, шлюбний контракт), захист персональних даних та приватності особистого життя, питання добробуту та психічного здоров’я, співпраці з правохоронними органами, соціальних гарантій.«Дуже часто порушення прав людини виникає через необізнаність наших громадян із своїми основоположними правами і свободами. Про права ми починаємо говорити постфактум, коли вони вже порушені або коли виникає та чи інша проблема. Попри те, що існує велика кількість соціологічних досліджень і статистики, які говорять про те, що люди вважають що їхні права не порушуються, це більше є свідченням того, що українці не до кінця розуміють свої права та своєчасно не можуть ідентифікувати ту чи іншу проблему. Разом з тим вони, навіть якщо розуміють, не знають куди звертатися, або в українців дуже часто існує страх, певні побоювання через розголошення тієї чи іншої проблеми, втручання в їхнє особисте життя, через загальний осуд. Тому сьогодні доступ до інформації є не тільки основоположним правом громадянина. Це право є організаційно-правовою засадою реалізації всіх інших прав», – зазначила Світлана Семчишин.

Вона також розповіла, що на зустрічах, які організовуватимуть у громадах, можна дізнатися:

  • що таке доступ до інформації;
  • як реалізувати своє право на звернення до органів державної влади за захистом;
  • як захистити свої персональні дані;
  • яка відповідальність настає під час порушення законодавства про персональні дані;
  • як захистити себе від втручання в своє особисте життя.

«Хотілося би, щоб адміністрацію асоціювали з послугами, які вона може надати людям. Ми прагнемо, щоб люди знали свої права і могли користуватися ними, знали, куди вони можуть звертатися за захистом. Ми маємо працювати не тільки з головами громад безпосередньо, а й з мешканцями області. Участь у проєкті спеціалістів різних установ дозволить максимально інформативно проводити зустрічі з громадами. Керівники громад також зможуть краще орієнтуватися в процесах децентралізації щодо аспектів захисту прав людини», – наголосив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький.

Як розповіла керівниця проєкту, радниця голови Львівської ОДА Галина Бордун, перші зустрічі проведуть вже цього місяця – 13 серпня у Червонограді, 20 серпня – у Рудках. Про дати нових зустрічей інформуватимуть на сайті адміністрації.

«Наша мета – це допомогти мешканцям територіальних громад Львівщини, знати з якими питаннями вони можуть звертатися до територіальної громади, до органів державної влади, який пакет документів необхідно мати для отримання тих чи інших адміністративних послуг.  У процесі децентралізації утворили велику кількість громад, обрані нові керівники, відбулися зміни у законодавстві. Закликаємо всіх ознайомитися з інформацією про наші заходи, які відбуватимуться з серпня по листопад», – зазначила Галина Бордун.

Зареєструватися та ознайомитися з тематикою зустрічей у Червонограді та Рудках можна за посиланням.