У ДРРП запроваджено механізм автоматичної первинної реєстрації спеціальних майнових прав

У Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (ДРРП) запроваджено механізм автоматичної первинної реєстрації спеціальних майнових прав.

ℹ️ Даний сервіс дозволяє ДРРП отримувати від Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ) електронні заяви щодо первинної реєстрації спеціального майнового права (СМП) на подільний об’єкт незавершеного будівництва (сам будинок – коробку) та його складових частин – майбутніх об’єктів нерухомості (квартири, машино/паркомісця, приміщення, тощо), а також подальшої одночасної автоматичної (без участі державного реєстратора) реєстрації речових прав та обтяжень на такі об’єкти на підставі електронної заяви.

☝️ Така первинна реєстрація прав на майбутні об’єкти нерухомості забезпечить неможливість їх подальшого подвійного або навіть потрійного перепродажу недобросовісними забудовниками. Таким чином, тепер, купуючи такі права в недобудовах у забудовників, громадяни будуть більше захищеними від шахрайських дій.

Крім того, запровадження нового функціоналу:

✅ спростить надання адміністративних послуг замовникам будівництва щодо первинної автоматичної реєстрації СМП та забезпечить можливість їх подальшого відчуження;

✅ підвищить ступінь захищеності прав осіб на нерухоме майно від вчинення шахрайських дій з правами на нерухоме майно, в тому числі шляхом подачі підроблених документів;

✅ зменшить навантаження на державних реєстраторів та пришвидшить процес первинної реєстрації СМП.

Новий механізм реалізовано завдяки тісній співпраці з Міністерством юстиції України, Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, спільними зусиллями ДП Національні інформаційні системи та ДП «Дія» (технічним адміністратором ЄДЕССБ) та за підтримки проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах TAPAS».