У громадах району продовжується робота з напрацювання стратегій розвитку до 2027 року

Важливим при формуванні стратегічних векторів розвитку громад є правильне визначення своїх сильних та слабких сторін, наявність ресурсів, реалістичність пропонованих проєктів. Адже успішність громади залежить від того, як вдало використовують переваги території та в першу чергу покращують умови, що впливають на комфортність проживання та ведення бізнесу.

Оскільки стратегія має включати основні галузі життя громади, вчора, з активом Комарнівської громади, відбулось обговорення таких напрямків розвитку як освіта, транспорт, дорожня інфраструктура.

Зокрема, представник департаменту освіти і науки ЛОДА Леся Томаневич проінформувала про діючі державні та обласні програми, проєкти, до яких може долучитися освітянське середовище громади. Це у свою чергу дасть змогу поліпшити матеріально-технічну базу та поліпшити якість освіти.

Микола Одиноцький, представник департаменту дорожнього господарства ЛОДА, надав інформацію щодо стану ремонтних робіт дорожньої інфраструктури громади, зокрема у місті Комарно.

Щодо особливостей формування ефективної транспортної (логістичної) інфраструктури територіальної громади (яка повинна сприяти створенню економічних «точок росту»), розповів начальник управління транспорту та зв‘язку ЛОДА Степан Рудницький. Наголошено на доступності громадського транспорту (створення сприятливих умов для транспортних підприємств, впорядкування зупинок, зокрема в рамках обласного конкурсу проєктів розвитку), розбудові придорожньої інфраструктури (дорога Т-14-25, як складової «великого транзитного кільця» з виїздом з дороги М-06 Київ-Чоп на МАПП «Шегині – Медика», «Краківець – Корчова», «Грушів – Будомєж», «Рава-Руська – Хребенне» та «Угринів – Долгобичув»), розбудові дорожньо-транспортної інфраструктури (з врахуванням економічної специфіки громади). Підкреслено доцільність включення до стратегії ТГ суміжних напрямків Стратегії розвитку Львівської області на період 2021-2027 років, що дозволить приймати участь в державних та обласних програмах (ДФРР, проєкти розвитку тощо).

Модератор зустрічі, радниця голови Львівської ОДА Галина Бордун під час зустрічі підкреслила важливість покращення комунікації влади з мешканцями, підвищення рівня довіри до інституцій, та популяризацію державних та обласних програм, участь у яких сприятимуть розвитку громад.

Окремо наголошувалось на питані імунізації, адже тільки вакцинація може зупинити пандемію Covid -19, вберегти здоров’я і життя своє та оточуючих, та повернутися до звичного життя.