У Львівській облдержадміністрації презентували електронну платформу “ВзаємоДія”: чим вона корисна

У Львівській облдержадміністрації презентували онлайн-платформу «ВзаємоДія». Цю електронну систему розробили аби покращити співпрацю між органами виконавчої влади, громадянами та інститутами громадянського суспільства (ІГС) в Україні.

Ще на початку серпня 2021 року Уряд підтримав постанову, що дозволить проводити конкурси з визначення програм (проєктів, заходів), розроблених ІГС, що впроваджуються за фінансової підтримки державного та місцевих бюджетів саме в форматі онлайн.

Отже, конкурси проводитимуть з використанням програмного модуля «Е-Конкурси» цифрової платформи «ВзаємоДія». Відтак розробники розповіли про процес користування електронною системою.

«Основними перевагами «ВзаємоДії» є те, що усі конкурсні пропозиції будуть розміщені на єдиній електронній платформі. Громадяни самостійно зможуть голосувати за визначення переможців проєктів та результати конкурсів можна буде відстежувати онлайн», – наголосив координатор компоненту «Е-демократія» Швейцарсько-Української програми «EGAP» Сергій Карелін.

За його словами, це дозволить підвищити рівень прозорості проведення конкурсів та рівень довіри до процесу фінансування з державного та місцевих бюджетів проєктів, що розробили  інститути громадянського суспільства. Адже процес підзвітності та розподілу бюджетних коштів також буде прозорим.

«Ідея запровадження електронної системи «ВзаємоДія» доволі успішна. Впевнений, що вона суттєво змінить процес проведення конкурсів, які організовують структурні підрозділи обласних державних адміністрацій чи обласних рад із залучення інститутів громадянського суспільства країни. Ця платформа гарантує відкритість та доступність на усіх етапах конкурсу. Окрім цього, «ВзаємоДія» зручна тим, що не потребує безлічі паперових документів для того, щоб подати заявку на участь в конкурсі, що допоможе людям спростити співпрацю з державними органами», – зазначив заступник голови облдержадміністрації Віталій Загайний.

Реалізувати ініціативу має Міністерство цифрової трансформації України.