k2FtbBdWr1

У Львівській ОДА підготували пропозиції до Бюджетної декларації України на 2022-2024 роки

До 15 липня поточного року Парламент має розглянути на пленарному засіданні Бюджетну декларацію на 2022-2024 роки, розроблену Кабінетом Міністрів України, та схвалити додаткові рекомендації щодо трирічної бюджетної політики.

Голова облдержадміністрації Максим Козицький направив до Верховної Ради України пропозиції, сформовані департаментом фінансів, щодо внесення змін до чинного бюджетного законодавства для подальшого зміцнення фінансової спроможності місцевих бюджетів.

«Ми пропонуємо конкретні механізми щодо удосконалення методики горизонтального вирівнювання місцевих бюджетів і збільшення фінансового ресурсу для освіти та охорони здоров’я шляхом відновлення обсягу додаткової дотації з державного бюджету та коригування формули розподілу освітньої субвенції.

Також під час формування міжбюджетних трансфертів з державного бюджету місцевим бюджетам необхідно застосовувати коригувальні коефіцієнти для гірських територій та на інфляційні процеси; встановити диференційовані нормативи співфінансування державних програм з місцевих бюджетів тощо.

Сподіваємось, що народні депутати від Львівщини підтримають наші пропозиції, які знайдуть відображення в показниках державного та місцевих бюджетах», – зазначив голова Львівської ОДА.

Бюджетна декларація на 2022-2024 роки – це бачення Урядом бюджетної політики на середньострокову перспективу. Документ визначає основні бюджетні показники, цілі державної політики у відповідній сфері з показниками їх досягнення і є основою для складання проекту Державного бюджету на 2022 рік.

Документ містить загальні показники доходів і фінансування держбюджету, загальні граничні показники видатків держбюджету, розмір мінімальної заробітної плати, прожитковий мінімум та інші цілі державної політики. Зауважимо, що Бюджетна декларація розглядається в Україні вперше.

Детальніше про Бюджетну декларацію на 2022-2024 рр. – за посиланням на сайті Мінфіну.