У Львівському районі декомунізовано 70% об’єктів радянської монументальної спадщини

Станом на сьогодні у Львівському районі вже демонтували 50 обʼєктів, з 75 виявлених,- про це йщлося сьогодні засідання обласної робочої групи з питань декомунізації.

Так, на території Львівського району загалом нарахували 75 обʼєктів, що підлягають декомунізації. Станом на сьогодні вже демонтували – 50, з них 17  – частково, адже на місцях ще залишаються плити чи стели з таблицями. Відтак Львівський район наразі очистився від радянської монументальної спадщини на 66%.

Повністю декомунізувалися 4 громади району, а саме – Пустомитівська, Жовтанецька, Підберізцівська та Новояричівська громад.

Найгірший показник наразі у Рава-Руській громаді. Тут нарахували вже 9 обʼєктів, з яких на сьогодні жоден не демонтували.

В межах наради з головами громад проговорили по кожному такому об’єкті та окреслили чіткі дедлайни.

Зазначимо, що 27 липня, набув чинності Закон України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімів». Він дозволяє начальникам обласних військових адміністрацій видавати розпорядження про демонтаж об’єктів радянської пропаганди та перейменування вулиць на території окремих громад, у разі їх бездіяльності.

Також нагадаємо, що перше засідання робочої групи з питань декомунізації провели наприкінці минулого року. Тоді вирішили створити відповідні робочі групи при районних військових адміністраціях.

Їх завдання – збір інформації про наявність на території району пам’ятників і таблиць радянської доби (присвячених солдатам радянської армії, символам колективізації, радянським космонавтам та діячам, подіям, які прославляють срср чи російську імперію тощо), з обов’язковою фотофіксацією, а також радянських топонімів, які підлягають декомунізації, відповідно до чинного законодавства або потреб часу.