Вчора, 8 грудня, у Львові стартувала міжнародна науково-практична конференція «Представлення результатів досліджень поширення залежностей у Польщі та Україні, обмін досвідом у сфері місцевих стратегій профілактики і вирішення проблем залежностей».
Конференція спрямована на те, щоб обговорити результати спільних досліджень, актуальні проблеми пов’язані із вживанням алкоголю та психоактивних речовин в Україні та світі, а також розробити стратегії боротьби на обласному та локальному рівнях з проблемами пов’язаними з вживанням психоактивних речовин.
Участь в конференції взяв заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний.
«Тема сьогоднішньої конференції вкрай важлива. Адже узалежнення – це проблема, яка не може залишатися без уваги ні влади, ні громадських організацій, ні представників церков, оскільки залежність призводить до руйнування життя та долі людей. Певна категорія людей намагається нав’язати людям залежність, ми, стоячи по іншу сторону, повинні застосовувати якісні методики лікування та запобігання. Вдячний польським колегам за можливість ознайомитися з їхнім досвідом вирішення як запобігти та протидіяти цій проблемі, надалі використовуючи максимально якісно та продуктивно в українських умовах. Впевнений, що сьогоднішня конференція буде не лише фінішем, а й стартом для започаткування наступної співпраці», – зазначив заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний.
Конференція зініційована Фондом «ПРАЕСТЕРНО» (Варшава) за фінансової підтримки державної агенції з вирішення алкогольних проблем Республіки Польща (PARPA) в співпраці з Львівської обласною державною адміністрацією, Національним університетом «Львівська Політехніка» та Благодійним фондом «Карітас» Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ.
Серед тем, які розглядалися впродовж сьогоднішньої конференції є:
- вживання алкоголю та інших психоактивних речовин у Львівській області – результати опитування за репрезентативною вибіркою 15+ років;
- роль сімейних факторів у вживанні українською молоддю психоактивних речовин. Дослідження проведене у Львівській області 2020-го;
- міжкультурне польсько-українське порівняння вживання психоактивних речовин молоддю у Варшаві, Львові та Дрогобичі;
- Е-залежність у пандемії COVID-19: порівняння польських та українських досліджень;
- вживання психоактивних речовин підлітками під час пандемії – порівняння 2016-2020 років Мокотовських досліджень;
- психосоціальні та пандемічні детермінанти вживання психоактивних речовин 15-річними підлітками
Участь в заході очно та онлайн режимі взяли професори Інституту психіатрії і неврології у Варшаві та університетів Львова, а також представники територіальних громад, працівники служб у справах дітей, медики (лікарі-наркологи), освітяни, а також особи, які реалізують або реалізовуватимуть заходи з протидії алкоголізму та наркоманії у територіальних громадах.
Триватиме конференція упродовж двох днів і завершиться 9 грудня.
До слова, у Львівській області здійснюється співпраця з польськими державними та громадськими інституціями щодо обміну досвідом і покращенням розв’язання проблем пов’язаних з вживанням алкоголю та наркотиків з 2016 року.