Голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Латвія в Україні Ілгварсом Клявом.

Ілгварс Кляв наголосив, що йому дуже комфортно перебувати в Україні, зокрема у Львові він вперше.

У межах зустрічі сторони зосередили увагу на  проєктах у сфері управління відходами на Львівщині та містах Латвії. Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Латвія розповів про, як відбувається утилізація та переробка відходів у містах Латвії.

Окрім того, сторони домовились про обмін досвідом та подальшу співпрацю у різних галузях, наприклад освітній та економічній.

Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Латвія в України зазначив, що дуже важливим є обміни між студентами.

“На сьогодні є налагоджена робота з НУ “Львівська політехніка” та Львівським національним аграрним університетом. Але на цьому не потрібно зупинятися, і активна молодь має їздити та відкривати для себе нові можливості», – зазначив Ілгварс Кляв.

Також він наголосив, що одним із важливих проєктів, який будуть продовжувати і надалі, є реабілітація українських дітей та військових на території Латвії.

“Латвія дуже дружня до України, впродовж десятиліть там проживає українська діаспора, і вона є частиною нас. Між нашими країнами немає жодних суперечностей, і я вважаю, що ми маємо спільно працювати у різних напрямах”, – додав Посол.

У свою чергу, Максим Козицький подякував Надзвичайному і Повноважному Послу Республіки Латвія в України за допомогу українській державі на міжнародній арені.

“Ваша країна є нашим другом і це дуже важливо. Попри пандемію, економічна сфера на Львівщині нормально функціонує. Нам важливо спільно підвищувати товарообіг, організовувати різні заходи та обмінюватись контактами, тоді буде ще міцнішою співпраця”, – зазначив Максим Козицький.

Нагадаємо, Ілгварса Кляву призначили Послом Латвії в Україні у вересні 2021 року. Досі працював у посольстві в Австрії, був у складі делегації Латвії в ОБСЄ та НАТО, був директором кількох департаментів у МЗС Латвії, послом у ФРН, Кувейті, Польщі, Румунії та Болгарії.