У Львові триває перший Всеукраїнський Форум судових експертів

Упродовж 10 – 11 червня  за сприяння Львівської обласної державної адміністрації відбувається «І Всеукраїнський Форум судових експертів». Захід організовує Львівський науково-дослідний інститут судових експертиз, за участю керівництва Міністерства юстиції України.

Професійна дискусія Форуму об’єднала представників Міністерства юстиції України, судово-експертної діяльності, правоохоронної та судової системи, виконавчої та законодавчої гілок влади, народних депутатів України, наукового середовища та практикуючих юристів.

«Сьогодні одним з ключових питань, які стоять перед Україною, є питання судової реформи. А питання судових експертів є невід’ємною складовою цього процесу. І дуже добре, коли є такі майданчики на яких можна обговорити і проблеми і перспективи. Від судової реформи залежить дуже багато: і успіх держави всередині, і наше сприйняття, як країни, назовні. Сьогодні в Україну не приходить достатньо велика кількість інвестицій, бо бізнес не може бути впевнений в тому, що його інтереси, як в європейських країнах, будуть захищені, що права і правила будуть одні для всіх, що закон буде одним для всіх, що верховенство права для України, як і для країн Європи і для інших демократичних країн світу, є ключовим питанням. Я бажаю в першу чергу собі, як громадянину держави, щоб судова реформа і судові експерти, як невід’ємна її чесна складова, допомогли завершити реформу судової системи»,-  зазначив Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков.

Привітав учасників заходу перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.

«Дуже приємно, що саме Львівщина задає позитивний тон у багатьох сферах. Підтвердженням цього є проведення першого Всеукраїнського Форуму судових експертів. Щиро переконаний, що цей Форум стане щорічним, водночас Львівщина готова і надалі приймати цей захід. Цей форум з однієї сторони – можливість для суспільства дізнатись, хто такий судовий експерт і чим він займається, а з іншої – це чудовий майданчик для того, щоб обговорити стан справ, проблематику і перспективу розвитку. Вірю, що цей форум стане каталізатором позитивних змін і вже у найближчому майбутньому ми підтвердимо, що та проблематика, яка буде відображена у резолюції за результатами сьогоднішнього форуму, буде вирішена повною мірою. Бажаю усім плідної та конструктивної роботи в межах Форуму», – зазначив перший заступник.

Під час Форуму відбудуться панельні дискусії:

– Роль та значення судової експертизи, як складової судової системи, учасниками якої виступлять представники судової та правоохоронної системи, законодавчої та виконавчої гілок влади, наукового середовища, судово–експертної спільноти.
– Стратегічна сесія за участю представників судово-експертної спільноти, керівники інститутів судових експертиз, та представлення їх результатів.
– Прийняття Резолюції за наслідками проведення Форуму.
– Закриття Форуму за участю керівництва Міністерства юстиції України.