Сьогодні у Львові на базі Львівської медичної академії ім. А. Крупинського відкрили Центр медичної симуляції. Це стало можливим завдяки реалізації в Україні українсько-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти». Нова лабораторія клінічних навичок включає спеціально обладнані зали для навчання медичного персоналу первинної медичної ланки. Наявність такого центру необхідна для практичних відпрацювань сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів, а також медсестер, які планують працювати в сімейній медицині.
Відкриття Центру медичної симуляції відбулося в межах українсько-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти». Проєкт реалізується Швейцарським інститутом громадського здоров’я у співпраці з Міністерством охорони здоров’я України, фокусуючись на пріоритетах, які встановлені з ціллю ефективності надання медичної освіти і відповідності існуючим потребам охорони здоров’я в Україні.
Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький взяв участь у відкритті Центру та привітав організаторів з успішною реалізацією такого проєкту міжнародної співпраці.
«Ми можемо багато говорити про якість надання медичних послуг, але поки не забезпечимо належні умови навчання, ми цього не досягнемо. Величезна повага і подяка людям, які допомагають дітям отримувати освіту! Тому що вони дають їм квиток в життя! Подяка керівництву і колективу медичної академії імені Андрея Крупинського за Вашу роботу, за участь у проекті, за те, що створюєте умови для підвищення кваліфікації медиків різних спеціальностей – кожен лікар знає, що без медичної сестри, яка завжди є поряд, і на яку завжди покладається безліч завдань, є неможливим надання повноцінної медичної допомоги. Бажаю успіхів цьому проекту!», – сказав у своєму вітальному слові голова Львівської облдержадміністрації.
Вже сьогодні в ЛМА ім. А. Крупського відбудуться перші тренінги для сімейних лікарів та медсестер – про техніки отоскопії та введення вакцин.
Проєкт «Розвиток медичної освіти» реалізується також у Буковинському ДМУ, Тернопільському НМУ, Харківському НМУ, Житомирському медичному інституті та Рівненській медичній академії.
Основними бенефіціарами проєкту є: студенти та працівники пілотних закладів вищої освіти, сімейні лікарі та сімейні медсестри, керівники закладів первинної медико-санітарної допомоги, користувачі відповідними медичними послугами. Також Міністерство охорони здоров’я України та Національна служба охорони здоров’я (NHS), професійні асоціації та місцеві мережі лікарів та медсестер.