У Львові відбулось обговорення законодавчих ініціатив місцевого економічного розвитку

Наріжним каменем реформи децентралізації є спроможність громад самостійно, за рахунок власних ресурсів, вирішувати питання місцевого значення.

Саме вдосконалення механізмів щодо зміцнення інструментів місцевого економічного розвитку обговорювали сьогодні під час заходу на тему: «Обговорення законодавчих основ місцевого економічного розвитку», який організували Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» та Проєкт USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»), для представників органів державної влади та місцевого самоврядування області.
Зокрема, учасники розглянули переваги і недоліки законодавчих аспектів стосовно місцевого економічного розвитку та проаналізували проєкт Закону України №5323 «Про внесення змін до Закону України «Про засади державної регіональної політики» і його вплив на територіальні громади.
У законопроєкті відзначено три складові регіональної політики: планування, фінансування та управління місцевим економічним розвитком. Відповідно, наголошено на важливості формування конкретних та дієздатних стратегій розвитку громад, що у свою чергу сприятиме їх успішному розвитку.