k2FtbBdWr1

У Львові відкрили Школу грудного вигодовування

У Львівському обласному клінічному перинатальному центрі створюють усі можливі комфортні умови для перебування пацієнтів, а також розширюють можливості щодо навчання та підтримки молодих батьків. Саме тому вчора в Центрі відкрили Школу грудного вигодовування.

Школа грудного вигодовування – це фаховий комплекс знань для молодих мам, де навчать усіх правил годування грудьми. Спеціалісти з грудного вигодовування будуть проводити інтерактивне навчання матерів у форматі лекцій, відео-уроків та практичних вправ. Наразі такі заняття проводяться один раз на тиждень для пацієнток відділення патології вагітності. Згодом планується розширення діяльності Школи та збільшення кількості учасників.

«Грудне вигодовування це найкращий спосіб забезпечити немовлят необхідними поживними речовинами для росту та розвитку. Молоко матері є ідеальним харчуванням для новонародженого, адже воно діє як перший захист, оберігаючи дитину від багатьох поширених дитячих хвороб. Така стратегія є хорошою інвестицією у розвиток та майбутнє наших дітей», – зазначила Любомира Кутневич, головний спеціаліст відділу організації медичної допомоги населенню департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА,

Як наголосила директорка Львівського обласного клінічного перинатального центру Марія Малачинська, усвідомлення ролі грудного вигодовування – це перший крок до росту показників матерів, які годують грудьми.

«Усі мами хочуть дати своїм дітям найкращий початок життя – міцну основу для їх фізичного та емоційного розвитку. Школа грудного вигодовування – це своєрідна система підтримки, де навчають молодих матерів. Тут їм буде надана допомога у продовженні годування грудьми, а також у забезпеченні найкращого догляду за новонародженими», – розповіла Марія Маланчинська.

Марія Кісельова, д.м.н., професорка, завідувачка кафедри педіатрії та неонатології ФПО ЛНМУ ім. Данила Галицького також зауважила, що на тлі пандемії COVID-19 навколо грудного вигодовування було багато дезінформації:

«ВООЗ повідомляє, що передача активного вірусу через грудне молоко досі не доведено. Проте немає причин уникати чи припиняти грудне вигодовування, тому що переваги грудного молока перевищують потенційні ризики передачі. Однак, під час годування слід дотримуватись гігієнічних заходів, таких як носіння масок».